NÄIN UKRAINASSA

BANDITS

18-vuotias raa’an joukkoraiskauksen uhriksi joutunut ukrainalaisnainen menehtyi vammoihinsa torstaina, kaksi viikkoa hyökkäyksen jälkeen, viranomaiset ilmoittivat.

Syyttäjien mukaan kolme nuorta miestä raiskasi Oksana Makarin eteläisessä Mykolaivin kaupungissa 9. maaliskuuta.

He yrittivät sen jälkeen kätkeä todisteet kuristamalla naisen, heittämällä tämän alastoman ruumiin rakennustyömaalle ja sytyttämällä tämän tuleen.

Makar selvisi kuin ihmeen kaupalla ja sinnitteli kaksi viikkoa. Hän sai vammoja keuhkoihinsa, palovammoja puoleen kehostaan ja hänen toinen kätensä jouduttiin amputoimaan.

Viranomaisten mukaan Makar menehtyi lopulta torstaina.

Poliisi vapautti ensin kaksi kolmesta epäillystä näiden vaikutusvaltaisten yhteyksien takia. Tapaus sai kuitenkin maassa aikaan runsaita mielenosoituksia korruptiota ja rikkaita vastaan ja poliisi joutui ottamaan miehet uudelleen kiinni.

Sisäministerin mukaan kolmea epäiltyä odottaa nyt raiskaussyytteiden lisäksi murhasyyte.

IS-AP

0

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

        Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
        Maailman menoa
        257
        8930
      2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

        "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
        Maailman menoa
        311
        6217
      3. Verinen koira

        Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
        Imatra
        66
        1330
      4. Mira Luoti, Vain Elämää

        kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
        Maailman menoa
        6
        1287
      5. Faktat kehiin!

        kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
        Ikävä
        109
        1101
      6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

        Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
        Maailman menoa
        78
        939
      7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

        Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
        Kotimaiset julkkisjuorut
        60
        857
      8. Mopokeulija

        Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
        Haapavesi
        43
        768
      9. MUISTATTEKO SEN?

        Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
        Joukkoliikenne
        310
        680
      10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

        Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
        Ähtäri
        23
        676
      Aihe