Rapu+Jousimies

tangotyttö45

Olen rapunainen ja minulla suhde jousimieheen .Kertokaa kokemuksianne miten on mennyt.

6

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rapunenn

      Ei ole kyllä kokemusta. Mutta ainakin kun olen lukenut horoskooppeja, niin niissä yleensä sanotaan, että jousimies on melkeimpä kaikkein huonoin ravulle.
      Sillä rapu haluaa pitää kumppaninsa tiukassa saksiotteessa, ja jousimies vaatii vapautta, ja on muutenkin paljon vilkkaampi jne..

      • nainenRap

        saskiotteessa ??mikä tää aina on ?mä oon rapu enkä vois vähempää kiinnostaa roikkua kessään enkä halua et mussa roikutaan, mä tarviin vapautta itsekkin,siksi. ja aviossa olen ollut koht 20 vuotta vesimiehen kanssa. meillä toimii molempiin suuntiin tämä. ja sit vielä että ei veskarin ja ravunkaan pitäisi sopii toisilleen mut täs sen näkee et horoskoopit on mitä on ei ne aina toimi.


    • 2+16

      olen lukenut että ei voisi toimia. mutta kannattaa toki kokeilla. :)

    • Kukkatyttö

      Rapu ja jousimieshän on mielletty täysin yhteensopimattomaksi pariksi. Koska rapu on koti-ihminen ja jousimies halajaa vapautta ja maailmalle.
      No tällä reseptillä on menty neljäkymmentä vuotta. En ole kyllä koskaan rajoittanut toisen vapaudenkaipuuta tai menemistä, minkä jälkeen kotikin ja kaikki siihen liittyvä tuntuu jousimiehestä ihanalta. Mutta sama resepti mikä on toiminut meillä, ei välttämättä käy kenellekään muulle, yksilöitä kun olemme.

    • Pyllyhiesmies

      Tässä ois yksi jouten jos tarvii kokeilla tota myyttiä.

    • Taskukokoinen

      Aurinkomerkki rapu kuin myös nouseva.Kiinakaisessa kesäkuun hevonen.Mieheni shorpparin j ajousimiehen rajoilla.Reissumies o ja minää koti-ihminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4221
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2350
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1871
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      77
      1495
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      158
      1456
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1254
    7. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      788
    8. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      747
    9. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      711
    10. Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?

      Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?
      Ikävä
      25
      691
    Aihe