Kyllä suikka on hyvä

On se sitten hyvä ja tuo lasc on kyllä taitava, vaikka haukuinkin Pelicansin hankintoja toissapäivänä.

Enkö olekin mahtava, viisas kriitikko, kun olen toisena päivänä toista mieltä kuin edellisenä.

tuollaisia täällä ja monilla muilla kannattajapalstoilla häärii ihan oikeasti.
3139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta Suikka parhain koko tiimistä !

Äänestä

Kyllä muuten Hiiteläkin on huippu Ilveksessä ,ja junnuvalmentajat Ipassa

Äänestä
  • Ikävä kyllä Lahtelaisittain, Suikkakin oli tavallinen Matti Meikäläinen eilisen Jyp-pyörityksen tiimellyksessä. Pataan tuli ja oikein rankasti. Ei mestarivalmentajallekaan tuollainen meno kuulu, kyllä oli ala-arvoista toimintaa koko joukkueelta! Pelicansesista ei löytynyt oikeastaan yhtään hyvin onnistunutta pelaajaa! Edellisissä peleissä kehutut pakitkin olivat kuin pelokkaat akat ja viskoivat kiekkoa yli laidan hädissään Jypin vähän ahdistellessa.
    Suikka teki vahingossa ihmeen Turussa, mutta Pelicansien materiaali ei riitä samaan, valitettavasti! Vaikka pelaaja on taitava käsistään ja nopea luistelemaan, se ei yksinkertaisesti riitä, jos tukan alla on pissaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


se joka eilen haukku kirjoitti:

On se sitten hyvä ja tuo lasc on kyllä taitava, vaikka haukuinkin Pelicansin hankintoja toissapäivänä.

Enkö olekin mahtava, viisas kriitikko, kun olen toisena päivänä toista mieltä kuin edellisenä.

tuollaisia täällä ja monilla muilla kannattajapalstoilla häärii ihan oikeasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu