Mainiota

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Prosentti kerrallaan, kyllä se siitä syksyyn mennessä nousee Kokoomuksen tasolle. Ehkä ohi.

Äänestä

Höpö höpö,minun ääntäni ei tuo kokoomuksen apupuolue tule käyttämään enää koskaan.

Äänestä

Demareiden kannatus laskee tosiasiassa koko ajan, kertoo vasuri-YLE mitä tahansa. Naurettava yritys Ylen toimitukselta.

Äänestä
  • Vai on yle sinun mielestäsi vasuri yle.
    Ylen hallintoneuvosto kumminkin on täysin porvarienemmistöinen.Ja Ylen toimari omiastaa kokoomuksen jäsenkirjan.

    Joten nyt näyttää kyllä pahasti siltä että sinä jäit nyt housut kintuissa valehtelusta kiinni.

    Äänestä

SDP:n vastuullisen hallituspolitiikka alkaa näkyä galluppien nousuna. Nyt on tässä hallituksessa tekemisen meininkiä ja tuloksia on syntynyt pienessä ajassa. Euroopassakaan ei ole itsestäänselvyys, että lainamiljardeja tippuu, kuin manulle illallinen - valtioiden on mietittävä mistä säästää.

Me suomalaiset olemme tottuneet säästämään ja aina porvarihallituksien jälkeen - aina ja aina. Nyt ei ainakaan ole vielä hirvittävä leikkausbuumi päällä, niin kuin Esko Ahon ja Iiro Viinasen hallituksen jälkeen. Pieniä ja sieviä korotuksia sinne sun tänne ja eivät tunnu missään, meillä suomalaisilla on joustoa.

Edellinen kepulaisten hallitus nosti asumiskustannuksia ja energiaveroja nostamisen ilosta, silloin ei heidän tarvinnut päätään vaivata lainojen takaisinmaksusta.Jutta Urpilainen joutuu nyt miettimään, miten saada edellisen hallituksen aloittama velkaantuminen torpattua. Niin kuin muistamme, edellinen hallitus kävi ropaamassa vähän pääsä velkaluukun oven kahvaa, hillui savolaisittain, että eehän se tunnu missee, lissee velekoo, lissee. Velkaa otettiin elvytyksen nimiin, mutta OECD:n talousasiantuntijat ovat sanoneet menneen siitä 80% harakoille.

Äänestä

Valtava nousu joka mahtuu virhemarginaalin sissään. Tämä on taas hieno torjuntavoitto!

Kyllä nyt on aihetta riemuun vaikka mitää todellista nousua ei mahdollisesti olekaan – haittaaks se?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


todella mainiota kirjoitti:

Demareiden kannatus noussut suomalaisten keskuudessa.

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2012/04/sdp_kiilasi_toiseksi_kokoomus_johtaa_yha_3377066.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu