Prisman ja Tiiriön Citymarket ovat suostuneet asettamaan pääkaupunkiseudun ostoskeskuksista opitun mallin mukaisesti asettamaaan pääovesta alle 75 metrin päässä oleville parkkikpaikoille pysäköintimaksut. Pysäköintiä alkaa valvomaan ParkkiApe.
Keskustan parkkiongelmaan ratkaisu
10
220
Vastaukset
- ; ))))))))))))))))
Ei enää huomenna.
- Kortiton.
Aivan pikapuoliin kyllä,kaksi suurinta ryhmittymää on kukkoina tunkiolla, keksivät näet aikoinaan poonuskortit, ja kortti-uskovaiset juoksevat päämärkinä poonuksien perässä.
Nyt ne määräävät suunnan / vauhdin ja tietysti hinnan, sitten esittelevät paljonko poonuksista tulee vuositasolla alennusta, heh, heh.
Kylhää työlki ellää, mut kaupall, rikastuu.
- Kysyn vaan
Mikä on Prisman Citymarket?
- 1+1=3, niinkö.
Kysyn myöskin vaan,,,,luetun ymmärtäminen, missä lukee niin,, muualla kuin sinun kommentissasi.
- KesKusta(HML)
Se on se Prisman vieressä oleva CityMarket, ei se "keskustan" CityMarket. "-merkit sen takia että se on liian kaukana keskustasta.
- Täi tervassa
Saivareita on liikkeellä kevät herättää. Onneksi vain tekstien kimpussa, vaikka sekin ärsyttää, kun emme ole missään äidinkielen tentissä täällä. Slangisanatkin täällä saa kukkia. Kunhan ymmärtää tekstin. Otsikosta tykkäisin nähdä, mitä asia käsittelee, sen verran saivaria löydän itsestänikin.
- Parolassa kaikki hyv
Jos Citymarkettiin tulee parkkimaksut niin en kyllä enää aio sinne mennä sama juttu Prisman kanssa. Uskomatonta. Onneksi Parolan K:ssa ja Ässässä on ilmaiset parkit!
- Kulmalanjartse
Hämeenlinnan pysäköintibisnes kusee niin kauan kun keskustassa on ilmaisia parkkipaikkoja. Kieltomerkit on saatava ainakin kolmen kilometrin säteelle torista. Myllymäki, Hätilä, Ojoinen on ainakin saatava maksullisiksi parkkipaikoiksi. Muuten emme saa ikinä Kaivo- ja Keinuparkin velkoja maksettua. On se kumma kun Kaivoparkkikin loistaa tyhjyyttään, vaikka nostimme entisen kuralätäkköparkin kymmenen metriä ylöspäin ja asensimme sinne viimeisen muotivirtauksen mukaiset tunnelmavalot. Ihmiset eivät oikein tunnu millään ymmärtävän omaa parastaan. Sinne vaan tungetaan Eteläkadulle kiekkopaikoille, sattana. Tai sitten vedetään jonnekkin vanhan Anttilan parkkitaloon ja ilmaiseksi perkkle. Onneksi sinne tuli sentään kiekkorajoitus, nyt joutuu shoppailija vaihtamaan viereiseen ruutuun kahden tunnin välein. Oikein niille Viddu.
- peloittava laitos
Pelottaa mennä sisälle ja pelottaa, pääseeköhän sieltä pois ja osaakohan
käyttää maksulaitteita ja tuleekohan sinne parkkipate... - hjfkdlhjl
Aloittaja keksi hyvän aprillipilan. Tiiriön kauppiaat eivät sahaisi omaa oksaansa, laittamalla parkkimaksuja. On siellä vaan mukava käydä, helppo parkkeerata, eikä tarvitse kytätä kelloa. Tarjonta vaan loppuu kesken, mutta sitten hurautetaan Ideaparkkiin tai Hyvinkään uuteen kauppakeskukseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2372678- 1011134
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221088Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58995Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717907- 63841
- 41797
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto237790- 120753