Tämä on minun loppuni. Ei ole enää mitään toivoa. Kaikki on kääntynyt minua vastaan; vanhat koulutoverit, oma perhe, harrastukseni, kaikki.
1. Minua on kiusattu kouluissa päiväkodista asti, koska olin liian erikoinen. Kouluissa minua kiusattiin väkivallalla ja seksuaalisesti. Minusta on juoroiltu ja valehdeltu niin että niistä olisi pitänyt nostaa syyte kunnianloukkauksesta. Mutta ei sillä he onnistuivat aina valehtelemaan opettajien ajatukset toisiin.
2. Minä ennen pidin piirretyistä mutta en enää koska niissä on nykyään kaikenlaista piilomainontaa seksistä. Sen lisäksi kaikista maailman piirretyistä ja pelihahmoista on tehty kaupallista pornoa. Ennen harrastuksena piirtelin sarjakuvia ja halusin isona hyväntekeväisyys tekijäksi, mutta ei siitä tule enään mitään kun kaikki muut piirtäjät ovat puukottaneet minua selkään. Kaikki varmaan luulevat että olen samanlainen törkypiirtäjä kuten kaikki muut piirtäjät.
3. Oma perhe on myös alkanut kääntyä minua vastaan. 14.v pikkusiskoni on alkanut polttaa tupakkaa, juoda alkoholia, varastaa meidän säästöjä koska sillä on joitakin velkoja ja ties mitä vääryyttä. Perhe alkaa muutenkin hajota muista syistä.
Anteeksi jos olen ollut vaivaksi teille kaikille. Mutta ei se mitään, sillä olen päättänyt lopettaa tämän tappamalla itseni. Olen ollut vain rasittava ja säälittävä kaikille. Olisin halunnut vain auttaa maailman ihmisiä
Kaikki on mennyttä
3
118
Vastaukset
- Myös kirottu
Kuullostaa osittain tutulta, koulukiusaamista olen myös kokenut enemmän kuin tarpeeksi. Lisäksi lapsena pidin piirtämisestä, mutta opettajien mielestä piirustukseni olivat huonot ja antoivat huonot arvosanat ja into hiipui hyvin nopeasti ja lopetin piirtämisen vapaa-ajalla kokonaan.
Minäkään en pidä törkky piirroksista tai piirretyistä. Mutta onhan niitä kunnollisiakin piirroksia ja piirettyjä, kyllähän voi piirtää alastoman kehon myös asiallisesti. Jos piirrät ilman pervoja taka-ajatuksia, niin piirroksistasi tulee asiallisia. Jos joku näkee niitä pervoina, niin ongelma ei ole sinun, vaan katsojan.
Mitä teet nyt(opiskelet vai teet töytä)? Koetko vieläkin kiusaamista? - hieman lohtua
Opiskelen Keskuspuiston ammattiopistolla Ruskeasuolla Valas ryhmässä. Olen asperger ihmisiä. Kiusaamista on tullut jollakin tavoilla. Jotlut koulukaverini pitävät minua säälittävänä, muita kunnollisia opiskelijoita haukutaan salaa ja yksi vanha koulukiusaajani opiskelee myös samalla paikalla. Ei kyllä kiusaa minua mutta mulkkaa vihaisesti kun tapaamme.
- toinen hyvä immeinen
Ei 24-vuotiaana kannata luopua vielä unelmistaan auttaa ja saada vielä itselleenkin kiva elämä. Muista myös tätmä ikäsi. Katsele pari vuotta ja olemassaololon perspektiivit saattavat näyttää silloin jo ihan erilaiselta. Entisen loppu on yleensä vain uuden alkua?
Onkohan sinulla luomisen tuskaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984466Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293313No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341143
- 371086
- 131054
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872