Erilaiset haaveet

Meillä taisi olla aika erilaiset haaveet toisistamme.Sinulle riittää ystävyys, vai etsitkö avointa suhdetta, sellainen mielikuva tuli joskus.

Minä taas olen sellainen yhden miehen nainen eli varmaankaan tuo asia ei sitten onnistunut.
9234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Niistä pitäisi keskustella sen oikean ihmisen kanssa. Kannatan se ityhden miehen/naisen puolesta, ellei toisin sovita.

Äänestä

1.naisen suhde, alkaen ystävyydellä.Vapaa ja toista kunnioittava.Siinä lyhyesti, mutta en ole koskaan kirjekurssilla suhdetta kokeillut aloittaa, enkä tee sitä jatkossakaan.Voi tietysti kirjoittamalla vaihtaa kuulumisia, kun kaikkee voi tehdä nykyään etänä, kaukosuhteet yms.you know :)

Äänestä

Ystävyyteen ei kuulu seksi. Vapaata suhdetta en halua, se on avoin suhde,siinä nainen on miehelle äiti.

Äänestä

Yhden miehen nainen? no mitäs sä tääl sit kirjottelet, jos sulla jo on mies?

Äänestä

Ystävyys on arvokasta. Jos toinen haluaa ystävyyttä silloin hän haluaa sitä, en itse ajattele että toisen pitäisi sitten muuta haluta väkisin. Olisin iloinen hänen ystävyydestäänkin vaikka en sitten olisi hänelle mitään romanttisessa mielessä. Mielestäni toista ihmistä ei voi pakottaa tai painostaa tuntemaan sellaista mitä hän ei tunne.

Äänestä
  • Pan*suhteita kutsutaan kauniimmalla nimellä "ystävyys", mutta eiväthän ne sitä ole.

    Yleensäkin ystävyys nimikettä käytetään nykyään usein vain toisen/toisten harhauttamiseen.

    Eli taisi nyt mennä vähän ohi tuo aloitus.
    Hyvä niin.

    Äänestä

Pahoittelut, mutta eikö siihenkin päde sama sääntö että toista ei voi pakottaa tuntemaan sellaista mitä hän ei tunne.

Äänestä
  • Ja kyllä mies ja nainen voivat olla ystäviä ilman p..emistakin. Ainakin mun maalimassani.

    Äänestä

kenelle tää viesti onkaan, mutta nimimerkille:dekadenssi,haluan sanoa yhden jutun...vain alapäällä ajatteleva kääntää ystävyyden panosuhteeksi.Tosin voi olla että suhde muuttuu ajanmyötä sellaiseksi, mutta jos lähtökohtana on ystävyys, niin ei kyllä puhuta "panemisesta" vaan on kauniimpiakin ilmaisuja kuten rakastelu.Katos kun kaikki ei hae pikavoittoja.Terveisin eräältä mieheltä, joka ehkä näkee nää jutut toisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näillä mennään kirjoitti:

Meillä taisi olla aika erilaiset haaveet toisistamme.Sinulle riittää ystävyys, vai etsitkö avointa suhdetta, sellainen mielikuva tuli joskus.

Minä taas olen sellainen yhden miehen nainen eli varmaankaan tuo asia ei sitten onnistunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu