canal+ totaö prepaid kaapeliin?

eawfawe

Saako tuota paskaa ostettua kaapeliverkkoon prepaidkorttina,että tilaus ei jatkuisi muutamaa kuukautta pidempään?

6

413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei saa kaapeliin

      Ei saa kaapeliin. Vain antenniverkkoon.

    • rfasefae

      Jos hommaan tuon kaapelikortin 3 kuukaudeksi kisoja varten,niin täytyykö ostaa jotain laitteita.Tvssä on korttipaikka,huijataanko tässä nyt jotenkin ostamaan koko elämäksi jotain surkeita kanavia,kai sen saa irtisanoa?
      En tarvitse noita kanavia kuin kisoihin.

      • riippuu sopimuksesta

        Saa sen irtisanoa jos ei ole määräaikaissopimus, mutta yleensä ne on määräaikaisia. Kannattaa lukea ne sopimusehdot tarkkaan.


    • Pettynyt toistaiseks

      Otin ton total paketin juurikin mm-kisojen ja mertarannan selostusten takia. Ostettaessa laitettiin tilaus päättymään automaattisesti sen 3kk jälkeen, jolloin hinta nousisi. Jos haluaa pitää kortin vastaisen varalle, menee siitä 3e/kk maksu, vaikka mitään maksukanavia ei olisi tilattu. Tilausta voi jatkaa halutessaan, kun määräaikainen katkeaa.

      Kortin lisäksi pitää olla kortinlukija tv-aparaattiin. Erilliseen digiboksiin (vanhempiin ainakin) kortti tungetaan sellaisenaan. Tuo kortinlukijahan sitten maksaa n. tuplat tuosta anal tarjouspaketista.

      Totaalipaketin tarjonta on silkkaa uusintaa leffojen osalta ainakin. Toivottavasti lätkälähetykset ovat sitä mitä luvataan...

    • Pettynyt toistaiseks

      Ja tarkennan vielä, että kyseessä on kaapelitalouden liittymä.

    • Varokaa Canal / Cmore Prepayta (PlusTV antenni). Tahallaan tehneet ettei aktivoinnissa voi ottaa vain sitä mitä on ostettu. Itse maksoin lätkän MM-kisoista 5kk maksut.

      Ihan törkeää toimintaa, asiakaspalvelun mukaan en kuulemma ollut ainoa jolle näin on käynyt ja eivät kyllä millään tule vastaan asiassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      42
      2224
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      24
      1780
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1435
    4. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      109
      1264
    5. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      15
      1229
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      18
      1035
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      944
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      107
      864
    9. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      853
    10. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      74
      846
    Aihe