uupumusta ja ihan järkyttävää väsymystä pitemmäksi aikaa?
Mietin mistä ko oireet voi johtua ja kun aloin muisteleen niin huomasin että hieman oksentelun aloittamisen jälkeen pari vuotta sitten oireetkin alkoivat.
Voisiko bulimia olla syy?
joskus oksentamisen jälkeen vaivun syvään uneen pariksi tunniksi, eli kroppani on ehkä kovilla/toipumassa? Johtuuko ravintoaineiden puutoksesta ja meytymshäiriöistä? Kauan kestää että toipuu vireäksi jos lopettaa oksentelun?
älkää vittuilko, kiitos. :)
ONKO TEILLE TULLUT BULIMIASTA..: ?
1
317
Vastaukset
- Taistele!
Joo mä väsähdän kanssa bulimoimisesta ihan naatiks, nukun todella sikeästi ja väsyttää vielä aamullaki usein. Totta kai se rasittaa elimistöä, ihan hirveästi.
Ja kyllä, ravintoaineiden ja energian puute uuvuttaa. Kun ruoka on elimistön energianlähde, niin ilman polttoainetta ei vaan jaksa, väsyttää.
Harmi, mutten osaa sanoa, kauan kestää että saa normaalin vireystason oksentelun lopettamisen jälkeen. Mutta itse olen huomannut, että jo parin päivän jälkeen alan voida ja jaksaa paremmin, ja se kyllä motivoi jatkamaan! Siihen voi mennä kyllä tosi pitkäkin aika, että saa paikattua pitkään kestäneet puutostilat, hormonitasapainon jne.
Mutta hei, älä lannistu! Kyllä sä vielä tuut huomaamaan, että kun kohtelet kroppaas hyvin, se jaksaa yhä paremmin. Älä ihmeessä antaudu bulimialle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648