On se vain niin ihmeellistä, että kun pitkän ajan jälkeen kun sinut näkee, niin tulee välittömästi sillä silmäyksellä jälleen esiin se uskomaton ihastumisen tunne. Ei se tosin ole minnekkään kadonnut silloinkaan, kun en sinua näe. Se on vain taka-alalla silloin. Mutta aina sillä hetkellä, kuin sinut näen, niin se ihastumisen tunne on niin voimakas, että se tunne kyllä tuntuu. Se valtaa koko kehon ja mielen. Ei aika saa minua unohtamaan sinua. Päinvastoin, olet ajatuksissani koko ajan.
Tämän ihastumisen tunteen sain kokea jälleen tänään. Voi kunpa näkisin sinut useammin, mutta sinä et kyllä vain taida tuntea samoin minua kohtaan, kuin mitä minä tunnen sinua kohtaan. Haluaisin vain kertoa sinulle kaiken tästä ihastuksestani. Haluaisin vain, että olisit tälläkin hetkellä luonani. Olemme molemmat vielä nuoria, voisimme kokea paljon kaikkea mukavaa yhdessä.
Kaikkea hyvää sinulle, kaunis nainen.
Tämän ihastumisen tunteen sain kokea jälleen tänään. Voi kunpa näkisin sinut useammin, mutta sinä et kyllä vain taida tuntea samoin minua kohtaan, kuin mitä minä tunnen sinua kohtaan. Haluaisin vain kertoa sinulle kaiken tästä ihastuksestani. Haluaisin vain, että olisit tälläkin hetkellä luonani. Olemme molemmat vielä nuoria, voisimme kokea paljon kaikkea mukavaa yhdessä.
Kaikkea hyvää sinulle, kaunis nainen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
No kerro ihastuksestasi hänelle! Koskaan ei voi tietää vaikka hän tuntisi samoin!
Niinpä! Kerro, koska jossain vaiheessa voi jo olla liian myöhäistä!
Oi miten ihana viesti! :) Olisin kyllä ikionnellinen, jos ihastukseni ajattelisi ja tuntisi samoin. Toivottavasti päädyt ihastuksesi kanssa onnellisesti yhteen.
Näin juuri! Itse olen ihan samassa tilanteessa, mutta kaipaan erästä miestä. Sittenkun on mahdollisuus nähdä hänet piiiitkästä aikaa, sydän melkein pysähtyy hänet nähdessäni! ... :(
Etpähän ole yksin noiden tuntojesi kanssa.
Kerro aloittaja lisää tuntomerkkejä! Mikä kaupunki??
Hei ap. Kertoisitko tarkemmin minkälainen teidän kohtaaminen oli?
Kohtaaminen oli sellainen, että sattumalta vain näimme toisemme, kun molemmat kuljimme toistemme ohi.
Tänäänkin nähtiin taas päivällä. :)
Minullakin on samanlainen tunne erästä miestä kohtaan, paitsi kaipailen häntä myös silloin kun emme näe.
On nämä tunne-elämän asia niin outoja. Ei niitä järjellä voi selittää ollenkaan.
Ja minä taas pelkään jo etukäteen seuraavaa kohtaamista, koska jäädyn pahasti hänen lähellään... :(
katseltu toisiamme, onkohan molemminpuolista.
Viestiä vaihdeltu ja juteltu, oletkohan Hän johon olen ihastunut ; ) ?
Minä ja ihastukseni emme ole jutelleet.
ap yksi kysymys. Onko kaipaamasi nainen tumma vai vaalea?
Vaalea.
Millä kirjaimella naisen etunimi alkaa?
Kertoisin, jos tietäisin sen. En tiedä tästä naisesta paljon mitään, mutta hänessä on silti jotain todella viehättävää, sellaista, joka saa tämän ujon miehen aivan sekaisin ja ihastumisen tunteen nousemaan uskomattomiin mittasuhteisiin.
oi
Täällä ihan sama tilanne, mutta itse olen nainen (vaalea sellainen :D).. En tiedä miehestä just mitään, en edes nimeä ja tää on tuskaista kun ei uskalla mennä juttelemaan, oivoi.. :s
Voi että, tämä S kaipaa yhtä P:tä....samanmoisissa tunnelmissa...:-)
Sinäkin Brutukseni..
Naiselta miehelle.Miksi ette ole edes jutelleet,kumman kuuluu tehdä aloite,ennenvanhaan se oli miehen tehtävä..
Vai iskikö rekyyli,sulle..?
Tietäisitpä vain, kuinka taas ihastumisen tunne heräsi sisälläni, kun tänään sinut jälleen näin.
Tarkoitatko nyt torstaita vai perjantaina, kun viestisi on tasan vuorokaudenvaihteelta? Puhuitteko sanaakaan keskenänne?
Vain niin. Puhuimmeko? :)
Et taida edelleenkään tietää nimeäni.
Ihastuminen on ihmeellistä, mutta jotenkin raskasta asioiden junnatessa paikoillaan..
Huh, huh, viikon taas sua katsellut, nyt saan hetken taukoa ;) n->m
Siitä on vain muutama tunti aikaa, kun tänään taas nähtiin. Mutta siitä huolimatta haluaisin olla sinun kanssasi tälläkin hetkellä. En ole taaskaan voinut näiden tuntien aikana juuri mitään mutta ajatella, kuin sinua.
Perjantaina nähdään taas jos eksytään samaan paikkaan. :)
Toivotaan niin. Eilen ja tänään nähtiin taas, ehkä näemme huomennakin. :)
minne päin ap:n viesti menee