Suomen tuhoamista

Kiutaköngäs

Esko Aho Sisäpiirikavereineen Käski maamme Pankkeja Kaatamaan Tahallaan Tiettyjen Toimialojen Pienyrittäjiä 90-Luvun Lamassa!

Tässä maamme tähän asti suurimmassa petoksessa ja kansanmurhassa aiheutettiin synteettinen velkavankeus yli 200 000 ihmiselle, joista sittemmin yli 14 00 ovat tehneet itsemurhan.

Katso video jossa PS- kansanedustaja näyttää salassa pidettyä sopimus-asiakirjaa jossa sovittiin maamme suurimmasta varainsiirrossa monelta harvoille:

http://www.youtube.com/watch?v=ZUXRy7336rY&feature=related



PS arvatkaa mikä taho palkitsi Ahoa politiikka-uran jälkeisellä huipputyöpaikalla?

Ylen siuilla ylistetään Esko Ahon saavutusta liittää Suomi lopullisesti EU:n häne TÄRKEIMPÄNÄ saavutuksena. Sama kaveri joka murhautti yli 14 000 kansalaistaan keinotekoisella konkurssiaallolla, vei maamme itsenäisyyden.

Onko edes teoriassa mahdollista suorittaa törkeämpää maanpetturuutta?

Ja kaveri juoksee vapaana. Mitä tästä pitäisi ymmärtää?

4

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • UMTS&SONERA

      Duunaripiireissä nähtiin tuleva kuplan puhkeaminen jo 1989 ja kieltäydyttiin ottamasta "halpaa" ulkomaista lainaa. Suurin petos Suomen historiassa on kuitenkin Markan vaihtaminen €uroon surkeimmalla mahdollisella kurssilla, samalla KAIKKI omaisuus valtakunnassa menetti arvostaan väh.puolet. SuomenMarkka suhteessa SaksanD-Markkaan oli v.1972 1.16. Kuten tiedämme ensimmäiset EU-Direktiivit ovat jo tuolta ajalta. Sen jälkeen SuomenMarkkaa alettiin tietoisesti heikentää suhteessa D-Markkaan. Nerokkaat päättäjämme Jotka näkivät menettäneensä loistavan tulevaisuuden Neuvostoliiton romahtaessa ja maailmankommunismin palveluksessa kääntyivät tulevan Eurostoliiton puoleen. Nämä joilla oli sidoksia tulevaan EU-hun ja saksalaisomistukseen saivat myytyä maamme pilkkahintaan.

    • kahveetunnilta

      Parraaseen työaikaan täällä veisataan asiasta josta ette ymmärrä enempää kuin sika tuulimyllystä!Minusta Esko Aholle voisi antaa lisänimen pop on hoitanna mallikkaasti asioita yhteiskunnan hyväksi.Mutta ei tämän kummempia kahveetunnilta tällä kertaa paistaako jokikylällä aurinko?

      • Kiutaköngäs

        Komiasti paistaa, kiitos kysymästä ! ; )


      • totuus koijjarista

        Tälle Eskolle sopisi lisänimeksi Räyringinperäläinen, sehän tarkoittaa persereikää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4078
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2901
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe