Tunsin itseni jopa hieman ylpeäksi katseltuani Keskustan viisaita ihmisiä aamulla tv:sta.
Valitettavasti noita viisaita ihmisiä ei kaikkialle riitä, ei edes pääkaupunkiseudun paikallislehden toimitukseen.
Lehdessä aprikoitiin ja spekuloitiin puheenjohtajien eri ikäpolvilla. Sanaakaan ei puhuttu pätevyydestä tehtävään, kuten ei myöskään presidenttivaaleissa.
Lehti tekee tavatonta hallaa ohittamalla kokonaisedun uutisoinnissaan, täysin.
Kaikenlaisia typeriä toimittajaspekulaatioita kyllä riittää.
Keskustassa viisaammat ihmiset
Kapt evp tos. aito
4
<50
Vastaukset
- Keskustan jäsen
Ihme söhläämistä täällä.
- Kapt evp tos. aito
Lehti tekee hallaa koko isänmaalle, masinoimalla sopivia, pätevien sijaan.
- Ei voi olla totta
Jos keskustassa olisi viisaimmat ihmiset, luulisi niistä jonkun tulleen tännekkin. Kuitenkin tällä paltalla niitä keskustalaisia "viisaita" edustaa tuollaist kuin sonnimies ja sinäkin, joka tänäänkin nåäyt koko päivän palstaa päivystäneen ja monta samanlaista tyhjää heittoa tänne roiskaisseen.
- EI KEPUILLE
Minua kylläkin hävetti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3475785- 775223
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484286- 523911
- 483648
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1583356Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003144Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky403102- 432259
- 492185