Demari Halonen

Helinä-keiju3

Eiks olekkin kivaa, demarit, että Tarja Halonen otti heti presidenttikautensa jälkeen viipymättä takaisin teikäläisten jäsenkirjan. Nyt Halosen edesottamuksia käsitellään siis täällä demaripalstalla aina uudestaan ja uudestaan. Hän on mielestäni yksi vaikutusvaltaisimmista maamme demareista. Olette varmaan hirveen onnesta ymmyrkäisinä nyt kun olette saaneet hänet jälleen joukkoonne ja saatta ihan lähietäisyydelta olla kiinni hänen aina niin omintakeisessa demokratiassaan, puhumattakaan hänen oikeudentajustaan ja voisiko sanoa ihan universaalista yrittäjäystävällisyydestään vailla vertaa. Kysyisinkin teiltä demareilta, olisitteko kaikki ihan ihan jokainen mielummin valtion palkkalistoilla, silleen kuin Pohjois-Koreassa. Siellä sitten joku pikkunilkki teikäläisiä kyykyttäis. Kuten tiedämme, työpaikkakiusaaminen on yleisintä nimenomaan juuri julkisella sektorilla. Eli sinne vaan kaikki demarit kiusattavaksi.

3

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jiippo

      Mieluummin olisin kunnallisella tai valtion virastossa töissä, mutta minun täytyy olla vain kaltaisesi porvarinilviäisen alaisena, joka saa seksuaallista tyydytystä riistäessään duunaria. No, sehän on lahtaripenikoiden kasvatuksen tulos.

      • töppö*

        sun kaltaisesi aloitti verenvuodatuksen ja terrorin vuonna 1918. Lue raamattua edes sen verran että ymmärtäisit sen, että ken miekkaan tarttuu, se miekkaan hukkuu.

        Mitäs sanot Halosen toivomuksesta, että Suomi olisi pitänyt liittää Neuvostoliittoon. Tuo on taltioitu juttu. Ei ole mitään väliä missä se on sanottu, jos se on faktaa.

        Halonen oli Suomen huonoin presidentti ikinä. Kaikkein puolueellisin ja vähiten tasa-arvoa kunnioittava. Sille tasa-arvoa oli vain homojen ja mamujen asioiden edistäminen. Valkoinen, suomalainen työssäkäyvä mies kuului syrjittyyn vähemmistöön.


    • Helinä-keiju3

      Eniten v...ttaa, että Halonen on opettanut feministisiskot sorsimaan suomalaisia pikkupoikia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      55
      2537
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1682
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1640
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1525
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1518
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1198
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1041
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1012
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1002
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      954
    Aihe