PS sioittaa SUOMEEN

KAIKKI MUUT PUOLUEET KREIKKAAN . Keskustalla on varmaan hulppeemat toimistot ne vei satoja miljoonia riihikuivaa Kreikkaan niillä on siellä tuhat kertaa hulppeempi huoneisto.
1291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

sika - sioittaa, vrt. vika - vioittaa
sija - sijoittaa

Sioittaa on ehkä jotakin Jusulan uuskieltä tai jytkyn tapainen murrelaina.

Äänestä

Keskusta antoi 600 vastaavan huoneiston rahat Kreikkaan.hahhaaahhhaahhahaaahha. Eikä ikinä saa takaisin .hahhaaaahahhaaahaaa.




Turha kadehtia, jos on tyhmä !!! hahhaaahhaaahhaaahhaah....

Äänestä

Soini pyytää porukkaa kylään täytyy edustaa kun on edustaja.

Äänestä

Keskustalla hieno palatsi Kreikassa ei ne niitä rahoja Kreikkalaisille ole antaneet ,nehän ovat fiksuja ja lukeneita ihmisiä. Niillä rahoilla saa Kreikasta 1200 vastaavaa huoneistoa kuin Perussuomalaisilla.

Äänestä

Valtavan hieno asia sijoitus Suomeen toisin muut puolueet sijoittaa Eurooppaan

Äänestä

Hei !

Kysehän ei ole sijoituksesta, vaan sioituksesta, joka saattaa jopa loukata tavallisten ihmisten käsityksiä sukupuolisiveydestä. Toisaalta - kyllähän walesilaisistakin väitetään, että he olisivat niin kutsutusti lampaisiin päin kallellaan, joten ehkä' tämä Suomeen sioittelu on jotain vähän vastaavaa.

On se hyvä, että tämäkin perussuomalaisten toiminta paljastui heidän itsensä vahingossa kertomana.

Saisivat kyllä nyt lopettaa tämän Suomeen sioittelun ja keskittää ne sika hommansa sinne Kreikkaan.

Äänestä

Älkää menkö lankaan KIRJOITUSVIRHEET ovat provoja !!

Äänestä

Soini tilasi pressanvaaleja varten "luottokortit" Kiinasta. Eipä saanut tämä epäisänmaallinen nahjus luottoa suomalaisilta.

Äänestä
  • Miksi perssut haluaa sikoja Suomiin sioittaa ? tykääkö puheenjohtaja Soini sijanlihasta niin paljon että haluaa sikoja joka paikkaan. Laitetaanko sikoja varuskuntiin ja vanhainkotiin myös. Miten käy sotijen veteraanielle ja vaivaistalon asukeille, kun sikoja laitetaan joka paikkaan kun persut rakastavat myös sikoja ? Kyllä hnirveellä olisi gtöitä.

    Äänestä

Okey your are very smart ....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perus Harri kirjoitti:

KAIKKI MUUT PUOLUEET KREIKKAAN . Keskustalla on varmaan hulppeemat toimistot ne vei satoja miljoonia riihikuivaa Kreikkaan niillä on siellä tuhat kertaa hulppeempi huoneisto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu