Mulla meni pitkän aikaa ennen kuin tajusin että sulle on ihan samantekevää miten tässä meidän tarinassa käy. Siitä olisi jo pitänyt tajuta ettet ole tosissasi.
Tämä nyt on multa tällaista pettymyksen purkamista ja jälkiviisautta, yritän ymmärtää tapahtunutta, ottaa opiksi ja niin edelleen.
Pakko joskus kirjoittaa tänne kun sattuu kovasti. Olihan tuo pääsiäinen taas hyvä osoitus siitä etten mahtunut hänen maailmaansa.
Tässä on tapahtunut niin paljon ikäviä asioita että luottamus on murusina. Pitäisi rakentaa kaikki ihan alusta.
En olisi ikinä lähtenyt tähän mukaan jos olisin tiennyt mikä on lopputulos, jälkiviisaus ei kannata tiedän sen. Vaikka sattuu.
Haaveeni ja unelmani (joista olen hänelle kertonut) kaatuivat.Tuntuu pahalta. Minulla oli aitoja tunteita joten tottakai minulla on paha olla.
Purkua vaan
2
104
Vastaukset
- Kerroitko
hänelle haaveistasi ihan reaalielämässä?
- turra sydän~
Olen itsekkin ollut hyvin ihastunut. Vaikka selvät merkit oli kokoajan näkyvissään
en halunnut uskoa mitään niistä. Aina selitin itselleni "valheen", kuitenkin jokainen tilanne ,kun valui sormieni lävitse. Halusin pitää siitä tunteesta kiinni ,se oli kaunis tunne. Öisin heräilin ja hätkähdin ylös , silloin tuskani oli käsinkosketeltavissa:/.
Tunsin että joku repii mun sydäntäni rinnastani irti. nukahdin itkuun.
Siitä kaikesta on aikaa ,voin jo hengittää vapaamin. ..... kuitenkin elämäni on tuntunut jotenkin tyhjältä sen kaiken tuskan jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p525632Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "692701Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181980No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol371816Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1561808- 191743
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5150881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191141Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy801129Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah64946