http://www.oulunrauhanyhdistys.fi/player/
Tulkaapa kaikki kuuntelemaan!
Seurat Oulusta!
8
136
Vastaukset
- Hyvin kuului
Kiitos tiedosta
- ExLest
TullaanTullaan:
Ex-lestadiolaisvaikuttajan tuomio halutaan KKO:hon
Entisen lestadiolaisvaikuttajan saamaan hyväksikäyttötuomioon haetaan valituslupaa korkeimmalta oikeudelta (KKO).
Entisen lestadiolaisvaikuttajan saamaan hyväksikäyttötuomioon haetaan valituslupaa korkeimmalta oikeudelta (KKO).
Helsingin hovioikeus korotti tammikuussa keski-ikäisen miehen Espoon käräjäoikeudelta keväällä 2011 törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä saaman neljän vuoden vankeustuomion viideksi vuodeksi.
Sekä jutun syyttäjä, tuomittu että asianomistaja haluavat saattaa vyyhden korkeimman oikeuden puntaroitavaksi ja he hakevat juttuun valituslupaa.
Keski-ikäinen mies on aiemmin toiminut suuren rauhanyhdistyksen johtokunnan puheenjohtajana Etelä-Suomessa. Hänet valittiin myös merkittävään luottamustoimeen Suomen Rauhanyhdistysten Keskusyhdistykseen.
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/ex-lestadiolaisvaikuttajan-tuomio-halutaan-kkohon/573163/
Taitaa miehiä kuumottaa toimistolla? - ***
Nyt olis taas seurat Oulusta...... tulkaa kuuntelemaan!
http://www.oulunrauhanyhdistys.fi/player/ - vuotaa, vuotaa
Terve! Minulla on ollut jo puolitoista vuotta erikoinen ongelma. Kun käyn kakalla ja pyyhin normaalisti kaiken mitä irti lähtee pois niin yleensä vartin kuluttua peppuaukosta alkaa tulemaan kakkaa vetisessä muodossa. Mistä hemmetti tämä voi johtua...vessapaperia kuluu aivan törkeät määrät ja vessassa siten tuhraantuu kauan aikaa.
Kerran kävelin kaupungilla ja tunsin kuinka peppuvako aivan märkänä paskalitkusta niin kävelin henkkamaukkaan ja otin t-paidan hyllystä ja lampsisin sovituskoppiin ja jouduin pyyhkimään peppuni siihen, koska vessat kaupungissani ovat maksulliset ja kyseisellä hetkellä liian kaukana.
Välillä huomaan kuinka peppuni oikein kirvelee kakasta. Olen käynyt lääkärillä joka tunnusteli sormilla reikääni. totesi vain että "onhan tämä väljä"...seuraava kysymys oli että onko ollu poikienvälistä...vastasin että ei ole...seuraavaksi lääkäri heitti että "onko työnnetty jotain apuvälinettä"...olin että ei ole että pelkästään kakkaa sieltä tullut ulos eikä mtn mennyt sisään. Osaako joku kertoa mikä auttaa. Jtn peräsuoli puikkoja sain mutta todella epämiellyttäviä käyttää. Hyväksi olen todennut että paskomisen jälkeen kun käy suihkussa ja tunkee sormen reikään ja puhdistaa sillä sen niin ei valu enää niinpaljon...mutta tota ei voi yleisissä vessoissa toteuttaa.
ONGELMA ON TODELLINEN!!- uskokovaivainen
Uskon ongelman... olevan hankala.:)
Koska samaa periaatettahan käytetetään kun ja jos uloste ei meinaa tulla niin ärsytetään peräaukon seutua tai työnnetään sormisisälle ja kutitellaan niin johan alkaa tulemaan.
Mieleeni tulee kaksi viahtehtoa, toinen on se että sulesi ei toimi / tyhjenny kunnolla eka kerralla eli jos tunnet että se olisi näin niin kokeile kuitupitoista ruokavaliota, luumuja yms.
Eräs tuttavani söi kulhollisen luuusoppaa ja sen jälkeen istu pitkän ajan pöntöllä ja pärisytteli tulemaan niin että kuulemma korvistakin lähti vaikut pönttöön ja se helpoti samanoloista vaivaa ku sulla.
Toinen vaihtoehto on että uloste on liian löysää niin sitten popsi banaania, rusinoita yms.Että saisit mahan kovettumaan. ja käytä perunajauhoa peräsuolen ympärille niin ei ainakaan kirvele ja polta. - T:Tytta
uskokovaivainen kirjoitti:
Uskon ongelman... olevan hankala.:)
Koska samaa periaatettahan käytetetään kun ja jos uloste ei meinaa tulla niin ärsytetään peräaukon seutua tai työnnetään sormisisälle ja kutitellaan niin johan alkaa tulemaan.
Mieleeni tulee kaksi viahtehtoa, toinen on se että sulesi ei toimi / tyhjenny kunnolla eka kerralla eli jos tunnet että se olisi näin niin kokeile kuitupitoista ruokavaliota, luumuja yms.
Eräs tuttavani söi kulhollisen luuusoppaa ja sen jälkeen istu pitkän ajan pöntöllä ja pärisytteli tulemaan niin että kuulemma korvistakin lähti vaikut pönttöön ja se helpoti samanoloista vaivaa ku sulla.
Toinen vaihtoehto on että uloste on liian löysää niin sitten popsi banaania, rusinoita yms.Että saisit mahan kovettumaan. ja käytä perunajauhoa peräsuolen ympärille niin ei ainakaan kirvele ja polta.Teinä en pilkkaisi ja nauraisi muiden vaivoille... Odottakaapa vaan kun omat persereikänne alkaa valskaamaan ja joku muu joutuu ne pyyhkimään!!! Te olette niin säälittäviä pentuja jotka jaksatte nauraa muille. Eikö teillä muka ole mitään on ongelmia? Haisevaa genitalialuetta? Rintojenkasvua (pojilla) tai erektio häiriötä? Virtsankarkailua tai vaikkapa helvetin pahanhajusta hikoilu ongelmaa... yms? Jos vielä ei ole mitään ni tuutte huomaamaan nopeammin kuin uskottekaan että joku paikka alkaa reistaamaan... Onnea vaan teillekkin ja teidän noloille ongelmille!
Todella toivon että sinä viestiketjun aloittaja löydät ratkaisun ongelmaasi!
T:Tytta - ratkaisu on
T:Tytta kirjoitti:
Teinä en pilkkaisi ja nauraisi muiden vaivoille... Odottakaapa vaan kun omat persereikänne alkaa valskaamaan ja joku muu joutuu ne pyyhkimään!!! Te olette niin säälittäviä pentuja jotka jaksatte nauraa muille. Eikö teillä muka ole mitään on ongelmia? Haisevaa genitalialuetta? Rintojenkasvua (pojilla) tai erektio häiriötä? Virtsankarkailua tai vaikkapa helvetin pahanhajusta hikoilu ongelmaa... yms? Jos vielä ei ole mitään ni tuutte huomaamaan nopeammin kuin uskottekaan että joku paikka alkaa reistaamaan... Onnea vaan teillekkin ja teidän noloille ongelmille!
Todella toivon että sinä viestiketjun aloittaja löydät ratkaisun ongelmaasi!
T:Tyttaminusta tuo laji on todella mukava ja kiihottava laji viimeksi olen työntänyt perseeseeni vesimelonin sen kun tunkee sisään tuntuu kuin laukeaisi 4 kertaa peräjälkeen, en tiedä noista teidän kroonisista ripuleista minusta ne kuulostavat naurettavalta mutta suosittelen kokeilemaan esinetten tunkemista anuksenn aloitin sen 5 vuotiaana ja tunnen jo itseni ammattilaiseksi mutta suomessa ei kyseiseen lajiin järjestetä minkään näköisiä kilpailuja mutta jos löydän lisaa sielunkumppaneita voisin perustaa joukkueen jotta voitaisiin aloittaa kilpailut ja teidänkin ripuli unohtuisi koska kun kerralla tunkee ison esineen ********** on sellainen kipu koko ***** loppu elämän että ripuli on pieni vaiva, mutta minusta vaikka kipu on vittumaista se on kuin menisi naimisiin.
- MNissä hoitokokoukse
Missäs te nyt hoitokokoukset pidätte, kun ei llut varaa rakentaa sitä hoitokokouksiin tarkoitettua talvipuutarhaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632152Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51815Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381314En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?139824Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740- 19726
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93709