Katselin tuota Faces ohjelmaa. Siinä alkupuolella piti yhdistää tekstit ja kuvat oikein. Oli kuulemma vain yksi oikea ratkaisu. Kummallakin vastaajalla oli yksi väärä yhdistelmä. Miten tämä on mahdollista? Järki sanoo, että jos yksi on väärin, pitää jonkun toisenkin kohdan olla väärin. Ei mitään selitystä annettu.
Voiko olla
5
201
Vastaukset
- järkeenkäyvä
Tässä käsitykseni
A B C D E F G
a b g d e f c
Kaksi väärin. Miten saatte kirjaimet niin, että on vain yksi väärin - 87k
Siten että että jotkut vaihtoehdot käy useisiin henkilöihin, muuta saadakseen kaikki oikein, pitää kaikkien mennä kodilleen
Jos on esim kaksi kuvaa, toisessa on Seppo Taalasmaan kuva, ja toisessa Sedu Koskisen kuva
Ja vaihtoehdot ovat "ravintoloitsia " ja "Seppo"
Vastaus "seppo" sopii kumpaankin, mutta "ravintoloitsia" sopii vain Sedu Koskiseen.
Eikös tämä juttu nyt melko hyvin ohjelmassa selitetä- khjgliuf
"Ravintoloitsia" ei kylläkään sovi mihinkään.
- 87k
khjgliuf kirjoitti:
"Ravintoloitsia" ei kylläkään sovi mihinkään.
Tuo nyt oli vain ESIMERKKI.
Samaten kuvissa voi olla kolme kuvaa jossa on Suomalaisen henkilön kuva, ja on vain yksi vaihtoehto jossa lukee "suomalainen" niin eikös silloin tämä "Suomalainen" vaihtoehto sovi kaikkiin kolmeen.
Sitten muina vaihtoehtoina voi olla vakkkapa "Kansanedustaja" ja "Laulaja"
Ja toi keneen toi pelkkä "Suomalainen" sopii, niin voisi olla esim näyttlijä
- oip9ip0+åp
Opettaja ei tuntenut Harri Holkeria....vittu mikä tampio.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p767020Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576108Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543452Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293189Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901692Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171418Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181146- 601133
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11050Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11027