Arkailen kovasti kirjoittaa

enää mitään

sinulle, että en ainakaan pahentaisi tilannetta. Laidasta laitaan on ajatukset sinkoilleet tässä muutaman viikon aikana, että onko tämä nyt totta vai olenko minä sittenkin TÄYSIN hakoteilla...En taida yrittää selittää enää mitään, koska se ei taida vaikuttaa mihinkään suuntaan. Olet kuitenkin sellainen unohtumaton tapaus, jota ei voi sivuuttaa, oli eväät sitten mitkä oli.

9

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suoraa puhetta

      Kirjoita suoraan hänelle niin asiat selviää :)

    • näillä näkymin

      Älä rakas arastele yhtään,olet vain oma itsesi loppuun asti,vaikka vaikealtahan se tuntuu.

    • matkailija mies

      Älä sitten kirjoita, senkin nainen.

    • Ei haittaa...

      ei ollenkaan.Miksi pahentaisi? eikä tänne nyt mitään tarvitse selitellä, paitsi jos se sun mieltä keventää niin sitten.Ja hyvät eväät sulla kuiteskin loppupeleissä(typerä sana)on.Mutta luulempa että olen semmoinen unohtuva tapaus kuitenkin...kellehän lie ollutkaan, mutta en malttanut olla vastaamattakaan :)

    • sama ongelma kaikill

      Jos voit niin laita ihan suoraan henkilökohtaisesti viestiä tuolle tapaukselle tai laita ainakin tähän jotain sellaista mistä tuo ko ihminen voi varmasti tunnistaa itsensä ellei tuo sitten ollut ei kenellekkään tarkoitettu viesti. Täällä on vaan niin moni varmaan samassa jamassa kuin itse oot ja täl hetkellä jokainen miettii onks tää viesti nyt hälle. Niin minäkin teen. Ja sellainen johtuu vain yksinkertaisesti tästä hiivatin keskustelupalstasta jossa on mitenkähän monta lukijaa ja viestiä niitä nyt tällä hetkelläkin on. Ota niistä kaikista sitten selvää mikä on kenellekin. Ja sitten se miten kaikki täällä kirjoitetaan tarkoituksena, että joku ymmärtäisi mutta kukaan muu ei tajuisi mitään niin lopputuloksena on vain liian monta sekopäätä ilman selvyyttä mistään. Kirjoittaminen on vaikeaa jos ei voi kertoa kaikkea ja pitäisi samanaikaisesti kertoa kaikki ettei jää epäselvää. Ja se jos mikä on vaikeaa olla anonyyminä yrittäen samalla tuoda esille kuka on. En voi ottaa kantaa näiden sivujen kirjoituksista varsinkaan jos ne ei oo omia, mut kävin just lukemassa omia viimeisimpiä facebook´viestikeskusteluja ja totesin että oon minäkin sitten pöhelö kun kirjoitan viestejä lukematta niitä ennen lähettämistä ja sitten lähettelen siellä viestejä joista ei ota kirjanoppinutkaan selvää oliks ne nyt sitten myönteisiä vai kielteisiä vaikka kuinka olin kirjoittaessa koittanut vastaanottajaa mairitella.

      • Ymmärrän.

        Jokaisen pitäisi kuitenkin tuntea oma vastuunsa, kun täällä toimii. Eli itse on lopulta vastuussa, kun päättää tänne tulla ja siinä mitä uskoo täällä ja mitä ei ja miten sen tiedon käyttää. Ehkäpä täältä saatu "tieto" ei aina miellytä, joka taas muistuttaa siitä valinnan vapaudesta. Toisaalta se taas voi viestiä ottamaan selvää oikeasti, jos oikein jää häiritsemään. Ihmiset kirjoittavat tänne tulkittavia ajatuksiaan, joihin kaikki ei välttämättä odota sen kummempia vastauksia.


    • salamyhkääsälää

      Kenelle sinun pitäisi täällä kirjoittaa?

      • Ehkäpä kirjoittaja

        tarkoitti arkuudella juuri sitä MIKSI kirjoittaa TÄÄLLÄ.


    • musta hevonen

      Tuskin pahemmaksi enää menisi.Jos mielesi on vilpitön kuka lieneekään onnea ja rohkeutta sulle. Ja nyt untenmaille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4592
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3403
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      41
      1438
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1353
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1206
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      998
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe