Sentteri DEL-liigasta

#42

Taitaa olla mennyt täällä liigat sekaisin kun puhuvat Hiseystä, joka pelaa Itävallan liigassa. Oliskohan tuo DEL-liiga kuitenkin osuvampi osoite? Ingolstadtin mies ja pinna per peli.

11

281

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turunmies
    • Heeei Heei

      Kuulostaa hyvältä jos tulee :)

    • #42

      Ingolstadt pelaa DEL-liigan välieriä ja Ross on nakuttanut playoffissa sielläkin pinna per peli tahtia. Monipuolinen sentteri eikä mikään ikäloppukaan vielä.

    • lepo-lasse-

      Onko tämän Jared Rossin tulemisesta Tepsiin mitään konkreettista vai onko tämä taas vain heitto muiden joukossa?

    • Heei Heeei

      toivottavasti asialla olisi totuus pohjaa sillä, kuuulostaa hyvältä lisältä Ensi kaudeksi

    • #42

      Minun tietojeni mukaan TPS on kiinnostunut tästä kaverista. Lähdettäni en tietenkään voi paljastaa mutta läheltä toimistoa kuultuna tämä on.

      Ei tietysti ole halpa kaveri jos se on edelleen seuran hankintapolitiikan edellytyksenä. Ykkössenaksihan tämä menisi kevyesti.

    • #42

      Tämä sopimus on allekirjoitusta vaille valmis.

      • naapuri Artukaisista

        Kuullut samaa.. Jared Ross on Tepsin mies kaudella 2012-13.

        Nopea ja pienikokoinen hyökkääjä. Kova pelote hyökkäysalueella.


      • Hawgood
        naapuri Artukaisista kirjoitti:

        Kuullut samaa.. Jared Ross on Tepsin mies kaudella 2012-13.

        Nopea ja pienikokoinen hyökkääjä. Kova pelote hyökkäysalueella.

        Ross taitaa jatkaa huippukauden jälkeen Ingolstadtissa nyt kun se pääsee pelaamaan European Trophyakin.


    • #42

      Saapas nähdä joko ensi viikolla on uutisia...

    • #42

      TPS oli mukana ihan viime metreille mutta Ross meni lopulta ohi. Valitettavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      51
      1001
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      896
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      802
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      619
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      540
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      57
      518
    Aihe