Taitaa olla mennyt täällä liigat sekaisin kun puhuvat Hiseystä, joka pelaa Itävallan liigassa. Oliskohan tuo DEL-liiga kuitenkin osuvampi osoite? Ingolstadtin mies ja pinna per peli.
Vastaukset 11
- turunmies
Ai tämä Rossko?
http://www.eliteprospects.com/player.php?player=13416 - Heeei Heei
Kuulostaa hyvältä jos tulee :)
- #42
Ingolstadt pelaa DEL-liigan välieriä ja Ross on nakuttanut playoffissa sielläkin pinna per peli tahtia. Monipuolinen sentteri eikä mikään ikäloppukaan vielä.
- lepo-lasse-
Onko tämän Jared Rossin tulemisesta Tepsiin mitään konkreettista vai onko tämä taas vain heitto muiden joukossa?
- Heei Heeei
toivottavasti asialla olisi totuus pohjaa sillä, kuuulostaa hyvältä lisältä Ensi kaudeksi
- #42
Minun tietojeni mukaan TPS on kiinnostunut tästä kaverista. Lähdettäni en tietenkään voi paljastaa mutta läheltä toimistoa kuultuna tämä on.
Ei tietysti ole halpa kaveri jos se on edelleen seuran hankintapolitiikan edellytyksenä. Ykkössenaksihan tämä menisi kevyesti. - #42
Tämä sopimus on allekirjoitusta vaille valmis.
- naapuri Artukaisista
Kuullut samaa.. Jared Ross on Tepsin mies kaudella 2012-13.
Nopea ja pienikokoinen hyökkääjä. Kova pelote hyökkäysalueella. - Hawgood
naapuri Artukaisista kirjoitti:
Kuullut samaa.. Jared Ross on Tepsin mies kaudella 2012-13.
Nopea ja pienikokoinen hyökkääjä. Kova pelote hyökkäysalueella.Ross taitaa jatkaa huippukauden jälkeen Ingolstadtissa nyt kun se pääsee pelaamaan European Trophyakin.
- #42
Saapas nähdä joko ensi viikolla on uutisia...
- #42
TPS oli mukana ihan viime metreille mutta Ross meni lopulta ohi. Valitettavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518