Tämän alstan ahkerin ja ilkein nettikiusaaja, perussuomalainen Heikki Tala on jo pitkään loistanut poissaolollaan.
Onko Tala pakkohoidossa?
Onko Tala pakkohoidossa?
3
<50
Vastaukset
- Hah hah haaa
Joko Taxell on linnassa naurettavana?
- vankilaan vankilaan!
Uskon kyllä että poliisi vei Talan. Onhan Tala yllyttänyt väkivaltaan sekä maksanut rahaa ip-osoitteiden tiedoista,
Arkistosta löysin CD-levyn, jossa on lähes 30.000 viestiä Jippiin kielipoliittisesta keskustelusta. Sieltä löytyi tämäkin:
R=suomalainen kirjoitti 15.5.2003 23:45 Jippiin kielipoliittinen keskustelu:
Nyt keskustelu alkaa olla tasolla, joka ansaitsee nimimerkin "Suomalainen" paljastamisen muillekin kuin "Rämepepulle" (Träskända) ja Hans Åströmille.
Nimeni on Heikki Tala. Olen todellakin eläkkeellä oleva hammaslääkäri, ja sen lisäksi lääkintöhallituksen pitkäaikainen ylilääkäri ja apulaisosastopäällikkö, terveydenhuollon hallinnon dosentti Tampereen yliopistossa (edelleen), vieraileva professori Thammasat-yliopistossa Thaimaassa (edelleen), pitkäaikainen Maailman terveysjärjestön WHO:n asiantuntija (myös UNICEFin). Olen Suomalaisuuden liiton jäsen (aiemmin sen hallituksen jäsen ja varapuheenjohtaja). Ennen kaikkea olen suomalainen ja aion jatkossakin esiintyä sillä nimimerkillä. Tavoitteeni on virallisesti yksikielinen Suomi, jossa pohjoismaisen mallin mukaisesti enemmistön kieli on ainoa virallinen kieli. Se on elintärkeää Suomen tulevaisuudelle, ja sen eteen uhraan työni ja tarmoni elämäni loppuun asti.
Tuon kirjoitin siis sen jälkeen, kun RKP oli poistattanut pienen valtionavun Suomalaisuuden Liitolta. Puoli vuotta myöhemmin minut pyydettiin Suomalaisuuden Liiton puheenjohtajaksi, jota tehtävää hoidin 6 vuotta. Nimimerkillä "Suomalainen" olin kirjoittanut jo jonkin aikaa ennen tuota viestiä. Yli 10 vuotta sitkeää työtä on tuottanut erinomaisia tuloksia ja todellinen läpimurto oli 16.3.2004, kun yli 40.000 suomenkielistä lukiolaista poistatti "toisen kotimaisen kielen" pakollisuuden ylioppilastutkinnosta. Se työ tuottaa jatkuvasti hyvää hedelmää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",165028Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1433675Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912266- 1351947
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1421913Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee471836Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171590- 1381435
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551236Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641175