ihmettelen missä kaikki hollolalaiset viettävät yöelämää??? ei ainakaan baareissa :/
mihin on kadonnut ihmiset hollolan yöelämästä???
9
586
Vastaukset
- autovaras
ne pitävät silmällä autoaan,ettei nietu vie
- ME OLLAAN NUORISO
onks toi nietu jotain saamea ja tarkoittaa varasta vai häh ?
- Pääsiäisnoita
EIkös se turkkilaisten pitämä yökerho jo suljettu? Ei Hollolassa mitään yöelämää ole. Kaikki nukkuvat kotona.
- pasiviherhao
Kaikki on siirtyny Lahden yöelämään.
- kerhoreppu
Suomi eläköityy ja mummoutuu, yöelämä kuuluu menneisiin aikoihin.
- Johnny got his gun
Hollolassa surkea bändikulttuuri elävänmusiikin tarjonta. Juntit haluavat vain laulaa karaokea ja örveltää. Bändejäkin olisi mukava käydä katsomassa mutta ei taida kunttiksen baarit ottaa enää esiintyjiä.
- 34567890+
Hollola on kuollut maaseutu taajama ja sen kauppala versio on pikkukylä nimeltä Lahti, paskoja ja ikävystyttäviä paikkoja kummatkin, ikinä en palaa takaisin.
Elämää= elinkautista voi lusia jossain paremmassakin paikassa kuin Päijät-Häme.
Paijat-Hame, ylipäätään Suomi on niin hemmetin tylsää ja samanlaista elämää Prismoineen ja Citymarketteineen ja joka tien mutkas joku helvetin ABC hökötys, ennen oli edes huoltsikoita nyt vain Ässämafia, sama kuin Burger King ja Mäkkäri kilpailis keskenään. Ulkomaat vois olla piristävä ratkaisu tähän turruttavaan Suomeen jossa ei enää ole töitä , ja mukavaa elämää.
Kansa senkus kittaa kuppia ja vetää huumeita suruunsa kun elämä o niin tyhjää paskaa. Ou jee todellakin lottovoitto syntyä Suomeen ja sit o joku yks vitun pikkunen Helsinki.
Itsenäisyyspäivä on kohta, mutta siitäkin Itsenäisyydestä on Eu:n käskyvallan alaisuudessa, tukipaketti valtionvelka .velkahelvetti kierteeessä puristetaan suomalaisilta pois loputkin itsenäisyydet ja elämän mehut. Kohta romahtaa koko maailman talous, dollari ja euro! sitten alkaa todelliset vaikeudet koko maailmalle ja Suomelle ja Hollolalle ja Lahdelle. Milläs maksat ruokas kun rahatalous kosahtaa, oravannahkoillako?:)
Aivan fantastista tämä Eu aika, lama senkun syvenee ja työpaikat häviää tuhansittain joka puolelta, ja rikkaat järjestää itselleen verorahoilla pippaloita 6.joulukuuta ja joka päivä muualla. Elämä on...käymässä todella vaikiaks... bom bom bom.
tälläsia mietteitä tänään. - johnny got his gun
Totta tuokin. Suomalaiset eivät osaa elää ilman ässä.ketjuja ja eivät osaa valita mitään omaperäisempää. Oli kyse viihteestä, musiikista, ruuasta tai muusta palvelusta/tarjonnasta. Mollijorina YÖ on suomalaisille rock ja grandiosan pakastepizza on uber loistavaa ruokaa. BB on suurinta ja loistavinta älykästä viihdettä jne...
Katsokaapas muuten Hollolan viihde ja kulttuuritarjontaa : kansantanssia, keskiaikaa , köyhiä markkinoita ja muuta aikansaelänyttä hilipatihei. Siinä se on .
Hollolaan palaten, tämä on aina jäänyt Lahdelle kakkoseksi yksilöllisissä liikepalveluissa. Täällä ei koskaan ole ollut yhtään miesten vaatekauppaa. Seppälä möi lähinnä lapsille ja naisille. Ei kunnon tilavaa kahvilaa/ruokapaikkaa, baarien tarjonta tylsää. Kuntakeskus on muutenkin rakennettu päin persettä. Rumia teipattuja ikkunoita "pääkadulla" ja on piruntorjuntabunkkerikin pitänyt parhaalle keskustan paikalle bygätä.
Hollola on muuten uskovaisten kunta. - Anonyymi
Salpatie 6 huumerottien pariin huoraamaan ja rikoksia tekemään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167220- 1992607
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1112264En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761628Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911129- 451044
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va461019- 99961
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6773- 46773