Suomen kolme huonointa presidenttiä

Juhunkanpomppa

1. Mauno Koivisto
2. Tarja Halonen
3. Martti Ahtisaari

17

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jäbä 45

      Kolme ikuisesti paraSTA pressaaa:

      Tavja Halonen
      Tavja Halonen
      Tavja Halonen

    • Kalliossako paukkuu?
      • Niinistöstä huonoin

        Niinistöstä taitaa tulla huonoin. Toistaiseksi huonoin on Ahtisaari.


      • lörtsy viis
        Niinistöstä huonoin kirjoitti:

        Niinistöstä taitaa tulla huonoin. Toistaiseksi huonoin on Ahtisaari.

        älä höpötä iso mies. haloska pilasi suomen 12 vuoden aikana. ei komukka voi johtaa valtiota.....pilaa vain maineen


    • Miksi ovi ei auennut

      -Koska kutsu torjuttiin, Halonen pyysi, että hän voisi tavata Bushin Yhdysvaltain ja EU:n huippukokouksessa 22. 2. 2005 esitelläkseen pääministeri Matti Vanhasen Bushille. Lähettiläs Mack kertoi, että Bushilla tuskin on kahdenkeskisiä tapaamisia Brysselissä. Halonen totesi, ettei tarkoittanut varsinaista kahdenkeskistä tapaamista tai edes käytäväneuvottelua. "Vaan ainoastaan muutamaa hetkeä, jotta Vanhasella olisi vähintään edes mahdollisuus sanoa, että hän ja Bush ovat tavanneet."

      .Tuokio löytyi, sillä lehtikuvien mukaan Bush kätteli kokouksessa Vanhasta. Bush kysyi Haloselta vain, että onko hänen kravattinsa tällä kertaa suorassa. Edellisenä vuonna Nato-huippukokouksessa Halonen oli päässyt lehtikuviin suoristamalla Bushin kravatin.

      Presidentti Halonen pääsi Valkoiseen taloon huhtikuussa 2002. epäviralliselle vierailulle .
      Sen jälkeen kutsua Valkoiseen taloon ei ole tullut kymmeneen vuoteen, vaikka Halonen on käynyt toistakymmentä kertaa Yhdysvalloissa.
      Kutsua ei ole silti tullut myöskään Barack Obaman presidenttikaudella, vaikka yritystä on ollut.

      . Halosen sitkeä pyrkiminen Valkoiseen taloon tuntuu erittäin nololta, suorastaan säälittävältä!

      • hyvä poliisi

        Tämänpäiväisessä Ts liitteessä haastateltiin Supon poliisia ja hänen listallaan oli surkimusen kärjessä mielenterveyspotilaat. Onneksi olkoon. Tarja on edelleen ihmisten paras presidentti.


    • historia haisee

      Ei tullut Bush
      http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Miksi Bush ehtii Viroon muttei Suomeen/art-1288334764468.html
      Eikä kutsunut..
      http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Bush torjui Halosen tapaamispyynnön/1135227267114?ref=rss
      Ei huolinut Bush,
      ei huoli Obama - kyllä mahtaa tarjaa V.....aa. Akka haluaisi niin, niin kieli pitkällä kuviin Obaman kanssa. Mutta USA:ssa tiedetään tarkasti Halosakan menneisyys (KGB,DDR, Putinin informaatikko) - tiedetään tarkemmin kuin tässä suomettuneessa, Venäjää nuoleskelevassa punaisessa kotimaassamme!

    • in cognito

      Mauno Koivisto on ainaskin Suomen kaikkien aikojen rikollisin presidentti !

      Selätti Suomen Oikeuslaitoksen käräjäoikeuksista aina korkeimpaan saakka Koiviston Konklaavissaan 06.05.1992 ja sitten tuhosi Suomen PKT-Yrityksiä ainaskin 60 000 kappaletta . Yli 15 000 PKT-Yrittäjää sortui lamavelallisina itsemurhiin ja ennenaikaisiin kuolemiin . Sairastuneita oli moninkertainen määrä.

      Kukaan ei ole vieläkään tutkinut näitä Mauno Koiviston rikoksia ! ? Hän jopa rosvosi yksityisiä pienyrittäjiä konkurssiin vastoin EIT:n lopullisia päätöksiä !

      Todisteet löytyvät ! Vastatkaapa tähän ! Senkin Rosvo Koivisto ! Jos vaikenette , niin myönnätte vain syyllisyytenne . . .

      Toiseksi rikollisin pressa on Tarja Halonen , koska hän aktiivisesti peittelee edeltäjänsä rikoksia !

      • kenen syytä?

        Olisi hyvä, jos pystyisit edes yhdenkään noista asioista todistamaan oikeaksi. Mutta et pysty, koska ne eivät pidä paikkaansa.

        Tasavallan presidentin toimivaltaan ei kuulu talouspolitiikka, ne "rikolliset toimet" joita tapahtui, olivat Esko Ahon porvarihallituksen aikaansaamaa sekasortoa.

        Nykyään Aho vaan siipeilee milloin missäkin, ei ole tehnyt mitään työtä surkean pääministerikautensa jälkeen.


    • vaarallinen valinta

      Sauli Niinistö on jo nyt osoittanut, ettei hänestä ole presidentiksi.

      Sauli vaan matkustelee ulkomailla kissanristiäisissä, vie kuninkaallisille Nokian surkeita kännyköitä (kukahan nekin maksoi), lentelee tangomarkkinoille, oopperajuhlille ja olympialaisiin valtion rahoilla iso seurueen kanssa.

      Mitään järkevää ei ole suustaan tähän mennessä ulos päästänyt. Typeryyden huippu tähän astisista taisi olla se, kun hän esitti rahan painamista lisää että velkakriiseistä selvittäisiin. On siinä meillä "talousmies",

    • Helinä-keiju3

      Pääministerimme Katainen on luvannut lain, että presidenttien, myös entisten presidenttien asiapaperit tulevat julkiseksi. Siihen päättyy Halosen julistama 100 vuoden salaus koskien Koiviston konklaavin asiakirjoja. Käsittääkseni tuo mainittu laki on jo voimassa, miksi sitä ei ole toteutettu? Loppuis jo se irvailu todisteiden puutteesta Koiviston konklaavin oikeusmurhista. Ei ne 15.000 henkillöä huvikseen itseään surmanneet.

      • numeronviilaaja

        Mistähän Helin olte nuo luvut vetäissyt?


      • Selvännäkijä....
        numeronviilaaja kirjoitti:

        Mistähän Helin olte nuo luvut vetäissyt?

        Helinä-kilinä on selvännäkiä. joka näkee sellaisiakin asioita, joita ei ole tapahtunut.
        Hänen päässään liikkuu paljon mielikuvitustuotteita, joihin hän vakaasti uskoo.


    • lue historiaa

      Oletkohan nyt varmasti ihan oikeassa maassa? Väitteesi sopivat jonnekin 1930-luvun natsi-Saksaan tai Neuvostoliittoon.

      Ei pidä sekoittaa asioita ja ihmisiä vain sen takia, että saa tänne kirjoitella.

    • ikäkysymysjaarvio

      Elitkö jo Kekkosen aikana?

    • in cognito

      Ainakin nimimerkki in cognito eli jo presidentti Mannerheimin aikana vuosina 1944 - 1946 .

      Ja Kekkosen ajan eli kokonaan . Kekkonen oli Supermies kaikkiin myöhempiin pressoihin verrattuina !

      Nythän Suomen valtiolaiva on eksynyt ja kurssinssa kadottanut , vailla pätevää johtoa , ollut jo kohta liki 30 vuotta !

    • Lukekaa historiaa

      Suomen ovat pelastaneet demaripresidentit. Kokoomus-Niinistö yrittää syöstä Suomen eurooppalaisen pankkikriisin maksajaksi. Ei presidentin
      pitäisi toimia siten. Ei Manu, ei Ahtisaari, eikä Tarja toimineet siten kuin valepersidentti Sale, joka yrittää syöstä suomalaiset maksajiksi ja orjan asemaan.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2513
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      98
      1020
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      61
      774
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      701
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      680
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      658
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe