Kiitos Ruutu

JYPPIII

9

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Telkusta katottu

      JYP oli todella ahtaalla lopussa, mutta onneksi Jokereista Ruutu oli kentällä ja auttoi Jypiä ottamalla tyhmän jäähyn. Jyp teki tämän jäähyn aikana voittomaalin ja se ratkaisi pelin. No pian Ruutu pääsee vaikka kesäteatteriin, kun kesälomakin jo alkaa. Minun laskujeni mukaan pitää yrittää kestää vielä kolme ottelua, pari Jypiä vastaan ja yksi Bluesia vastaan.

      • virheistä opii

        Ei tuomarikaan niin tyhmä ole, että rikkeestä antaisi vastustajalle jäähyn, jos tämä rikkonut pelaaja kieriskelee rikkeensä jälkee maassa pidelleen kasvojaan. Minä luulen, että Ruutu peitti hymyn kasvoiltaan pitämällä hanskoja naamansa edessä. No se hymy varmaan hyytyi, kun Jyp teki maalin ansaitusti! kiitos Ruutu!


    • lisää ruutuja

      Enää en tunne edes myötähäpeää tuota kohtaan.
      Haluaa olla pelle....olkoon.

      • OK

        Hinta/laatu kohdallaan.


    • pelicans lentää...

      Heh, hesamedia, joka on television urheilutoimitukset, iltapäivälehdistö.

      Kun pääkaupunkiseudun joukkue voittaa, se on joukkueen hyvyyttä. Mutta kun se häviää, se on heidän joukkueen puolustuksén virhe. Eikö kaikki häviöt johdu puolustuksen virheistä. Ja kaikkien joukkueiden voitot joukkueen hyvyydestä.

      • etelänlehti

        EI, puolustus vaan ei tee lupatsukkeja, tai häviää. Näin se on tiukissa matseissa.


    • Joo joo, jokerit

      Ruutu? Jos miehellä ei olisi menneisyyttä, ei hänellä olisi mitään tulevaisuutta.
      Tehnyt itsestänsä pellen (Jokerin), ja onnistunut siinä oikein hyvin.
      Nyt jos Jokerit nousee 3-4 voittoon ja Ruudulla on ratkaisijan rooli vedän sanani takaisin.

    • huonopäätös
      • Voitto kotiin 4-1

        Tänään Ruutu oli lähes "ihmisiksi"! Vain pari osakarintavoittelua, jolloin hän jäi makaamaan jään pintaan pidelleen ekalla kerralla rannetta! Se oli siellä ja pysyi!
        Jypille ei tullut jäähyä, ei olisikaan pitänyt tulla! Mutta tilanteessa tuli tuomarivirhe! Ruutulle olisi pitänyt antaa kakkoset epäurheilijamaisesta käytöksestä! No Jokerijäähyjä jäi viheltämättä muitakin, joihin yleisö kyllä huomionsa jälkeen vihelsi! Jääkiekko on nopea pelia ja keskinkertaiselta tuomarilta joskus voi mennä ohi tilanteet! Toivotavasti tuomarit ovat sekä finaalissa että pronssipelissä hereillä filmaamisesta. Pelicansilla on Lasch ja Jokereilla Ruutu, joka osaavat tämän filmaamisen taidon! Heikoilla tuomareilla se menee josksu läpi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      100
      3074
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2634
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      72
      2389
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      42
      2344
    5. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      28
      2049
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      86
      1857
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1749
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      25
      1558
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1412
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      9
      1317
    Aihe