Kiitos Ruutu

JYPPIII

9

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Telkusta katottu

      JYP oli todella ahtaalla lopussa, mutta onneksi Jokereista Ruutu oli kentällä ja auttoi Jypiä ottamalla tyhmän jäähyn. Jyp teki tämän jäähyn aikana voittomaalin ja se ratkaisi pelin. No pian Ruutu pääsee vaikka kesäteatteriin, kun kesälomakin jo alkaa. Minun laskujeni mukaan pitää yrittää kestää vielä kolme ottelua, pari Jypiä vastaan ja yksi Bluesia vastaan.

      • virheistä opii

        Ei tuomarikaan niin tyhmä ole, että rikkeestä antaisi vastustajalle jäähyn, jos tämä rikkonut pelaaja kieriskelee rikkeensä jälkee maassa pidelleen kasvojaan. Minä luulen, että Ruutu peitti hymyn kasvoiltaan pitämällä hanskoja naamansa edessä. No se hymy varmaan hyytyi, kun Jyp teki maalin ansaitusti! kiitos Ruutu!


    • lisää ruutuja

      Enää en tunne edes myötähäpeää tuota kohtaan.
      Haluaa olla pelle....olkoon.

      • OK

        Hinta/laatu kohdallaan.


    • pelicans lentää...

      Heh, hesamedia, joka on television urheilutoimitukset, iltapäivälehdistö.

      Kun pääkaupunkiseudun joukkue voittaa, se on joukkueen hyvyyttä. Mutta kun se häviää, se on heidän joukkueen puolustuksén virhe. Eikö kaikki häviöt johdu puolustuksen virheistä. Ja kaikkien joukkueiden voitot joukkueen hyvyydestä.

      • etelänlehti

        EI, puolustus vaan ei tee lupatsukkeja, tai häviää. Näin se on tiukissa matseissa.


    • Joo joo, jokerit

      Ruutu? Jos miehellä ei olisi menneisyyttä, ei hänellä olisi mitään tulevaisuutta.
      Tehnyt itsestänsä pellen (Jokerin), ja onnistunut siinä oikein hyvin.
      Nyt jos Jokerit nousee 3-4 voittoon ja Ruudulla on ratkaisijan rooli vedän sanani takaisin.

    • huonopäätös
      • Voitto kotiin 4-1

        Tänään Ruutu oli lähes "ihmisiksi"! Vain pari osakarintavoittelua, jolloin hän jäi makaamaan jään pintaan pidelleen ekalla kerralla rannetta! Se oli siellä ja pysyi!
        Jypille ei tullut jäähyä, ei olisikaan pitänyt tulla! Mutta tilanteessa tuli tuomarivirhe! Ruutulle olisi pitänyt antaa kakkoset epäurheilijamaisesta käytöksestä! No Jokerijäähyjä jäi viheltämättä muitakin, joihin yleisö kyllä huomionsa jälkeen vihelsi! Jääkiekko on nopea pelia ja keskinkertaiselta tuomarilta joskus voi mennä ohi tilanteet! Toivotavasti tuomarit ovat sekä finaalissa että pronssipelissä hereillä filmaamisesta. Pelicansilla on Lasch ja Jokereilla Ruutu, joka osaavat tämän filmaamisen taidon! Heikoilla tuomareilla se menee josksu läpi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      41
      5246
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      73
      3152
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      18
      2998
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2881
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      38
      1701
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1623
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      90
      1602
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      427
      1323
    9. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      240
      1193
    10. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1150
    Aihe