Kiitos Ruutu

Hyvä pelaaja voi yksin ratkaista otteluita.Jurkka ei nyt mennyt kenellekkään läpi.Kiitos vielä kerrran voittomaaliin johtaneesta ylivoimamaalista.

http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/2012040515422088_jk.shtml
9240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

JYP oli todella ahtaalla lopussa, mutta onneksi Jokereista Ruutu oli kentällä ja auttoi Jypiä ottamalla tyhmän jäähyn. Jyp teki tämän jäähyn aikana voittomaalin ja se ratkaisi pelin. No pian Ruutu pääsee vaikka kesäteatteriin, kun kesälomakin jo alkaa. Minun laskujeni mukaan pitää yrittää kestää vielä kolme ottelua, pari Jypiä vastaan ja yksi Bluesia vastaan.

Äänestä
  • Ei tuomarikaan niin tyhmä ole, että rikkeestä antaisi vastustajalle jäähyn, jos tämä rikkonut pelaaja kieriskelee rikkeensä jälkee maassa pidelleen kasvojaan. Minä luulen, että Ruutu peitti hymyn kasvoiltaan pitämällä hanskoja naamansa edessä. No se hymy varmaan hyytyi, kun Jyp teki maalin ansaitusti! kiitos Ruutu!

    Äänestä

Enää en tunne edes myötähäpeää tuota kohtaan.
Haluaa olla pelle....olkoon.

Äänestä
  • Hinta/laatu kohdallaan.

    Äänestä

Heh, hesamedia, joka on television urheilutoimitukset, iltapäivälehdistö.

Kun pääkaupunkiseudun joukkue voittaa, se on joukkueen hyvyyttä. Mutta kun se häviää, se on heidän joukkueen puolustuksén virhe. Eikö kaikki häviöt johdu puolustuksen virheistä. Ja kaikkien joukkueiden voitot joukkueen hyvyydestä.

Äänestä
  • EI, puolustus vaan ei tee lupatsukkeja, tai häviää. Näin se on tiukissa matseissa.

    Äänestä

Ruutu? Jos miehellä ei olisi menneisyyttä, ei hänellä olisi mitään tulevaisuutta.
Tehnyt itsestänsä pellen (Jokerin), ja onnistunut siinä oikein hyvin.
Nyt jos Jokerit nousee 3-4 voittoon ja Ruudulla on ratkaisijan rooli vedän sanani takaisin.

Äänestä
  • Tänään Ruutu oli lähes "ihmisiksi"! Vain pari osakarintavoittelua, jolloin hän jäi makaamaan jään pintaan pidelleen ekalla kerralla rannetta! Se oli siellä ja pysyi!
    Jypille ei tullut jäähyä, ei olisikaan pitänyt tulla! Mutta tilanteessa tuli tuomarivirhe! Ruutulle olisi pitänyt antaa kakkoset epäurheilijamaisesta käytöksestä! No Jokerijäähyjä jäi viheltämättä muitakin, joihin yleisö kyllä huomionsa jälkeen vihelsi! Jääkiekko on nopea pelia ja keskinkertaiselta tuomarilta joskus voi mennä ohi tilanteet! Toivotavasti tuomarit ovat sekä finaalissa että pronssipelissä hereillä filmaamisesta. Pelicansilla on Lasch ja Jokereilla Ruutu, joka osaavat tämän filmaamisen taidon! Heikoilla tuomareilla se menee josksu läpi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JYPPIII kirjoitti:

Hyvä pelaaja voi yksin ratkaista otteluita.Jurkka ei nyt mennyt kenellekkään läpi.Kiitos vielä kerrran voittomaaliin johtaneesta ylivoimamaalista.

http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/2012040515422088_jk.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu