Ja tässä mietin mm. viime pääsiäistä. Sinähän se olit mielessä silloinkin. Oletko muuten koskaan ihmetellyt, miten paljon sellaisia 'jänniä sattumuksia' on meidän yhteiselle tielle (jos sitä sellaiseksi voi kutsua) osunut? Kummallisia juttuja... Viime kesänäkin se yksi kerta ja tämäkin tietysti! Ja silloin, kun ensimmäisen kerran hymyilin sulle - sekin tuli jotenkin täysin hallitsemattomasti ja ihan kuin jonkun suuremman voiman pakottamana. Tällaisia juttuja ajattelen ja se ei ole tervettä! Olisit täällä mun vieressä? Halaisin sut rusinaksi. Hyvää yötä
Pääsin onneksi jo kotiin...
n > m
3156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Yritän toivottaa hattiwatti-unta joissa on ne.. joo pienet valkoiset kädet niillä sähkö-ötököillä, jos se vaikka piristäisi.
En ole varma tuleeko hyviä unia vaikka yrittäisin toivottaa.
1 hattiwatti oli unessa joskus, en kyllä muista mitä se siinä sanoi.
Mutta pitäisi kirjoittaa tuolle Iida Ketolalle joka on tuossa Viidakon Tähtöset ohjelmassa, olen kirjoittanut sille ennenkin, mutta, joskus taas.
Kierreportaissa? Arvaa muistanko.