alkoi pitää outoa ääntä

volnisti

TurboDiisseli. farmarimalli eli 940.
alkoi kuulua ääntä, kuin olisi pakoputki mennyt yllättäen poikki (kokemusta on yhestä toisesta autosta) eli joko imu tai pakoäänet kovenivat huomattavasti, ja kun laitoin tyhjäkäynnille eli vapaalle ajaessa ääni hiljeni hieman. mutta oudointa oli että ääni häipyi kokonaan henkenpäästä, ja auto oli taas aivan normaali. kuin pakariin olisi ensin tullut iso reikä joka sitten meni itseksiin tukkoon.

onko tällaista ollut? mikähän voisi olla syy ? entä seuraus ?

1

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • volvo_puranen

      Kuules tarkista se pakoputki ja pakosarjan seutu.Kun se ääni voi palata uudestaan eli tarkistetaan myöskin se konehuonee että kaikki ok.Tämä ennakointi on aina syystä tehdä jos noita ylmääräisiäääniä kuuluu kun tuollaa tiervarsissa on noita pakoputken pönttöjä jota tippuvat ripustuksista ja helposti tulee vahinkoja auton alustaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6524
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      58
      4462
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      3098
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      2977
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1895
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1554
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1536
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      38
      1485
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1330
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      44
      1230
    Aihe