Ongelmista ei saa edelleenkään

puhua.

Pääsiäisen vl-sukulointiperinnettä käytännön malliin... Uunituore tapaus; Suvun ollessa paikalla eräs vl otti puheeksi kaikkien yhteisen tuttavan, sukulaisen ja useiden meistä hyvän ystävän, jota eräässä lounais-suomalaisessa kaupungissa vainotaan oman Ry:n ja srk:n taholta siksi, ettei hän hyväksy vl-lastenraiskaamista ja on siitä sekä rikostensalaamisen oheistoiminnoista julkisesti rtisanoutunut.

Sukumme vl-päämies sanoi, ettei sellaisista asioista saa puhua, koska häntä hoidetaan Jumalan sanalla ja sen arvosteleminen on väärin.

Pelastaaksemme sukujuhlamme ilmiriidalta, vaikenimme. Kuten vl-uskovaisten kanssa aina joutuu tekemään. Itseäni ei haittaisi pieni totuuksien lateleminenkaan, mutta antaa lastemme olla kerrankin serkkujensa kanssa ilman aikuisten riitelemistä. Näin vaikenemme ja vl-lastenraiskaaminen jatkuu -myöskään lastenpuolustajien vainoaminen ei lopu.

7

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miksi raiskaavat

      Miksi niin monet vl:t hyväksikäyttävät lapsiaan?
      Voisiko joku vastata tähän.

      • Jäävuoren huippu.

        Lähes kaikki tuomiot, joita vl-lastenraiskaamisesta on annettu, ovat 2000-luvulta, koska aiemmat ovat jo vanhentuneet. Tämä osoittaa, että vl-pedofiliarikollisuus vaan lisääntyy koko ajan. Kunhan ne uhrit, jotka ovat nyt lapsia ja muutaman vuoden/vuosikymmenen kuluttua sen ikäisiä, että tekevät rikosilmoituksen, näemme vl-rikollisuuden todellisen laajuuden. Tämän vuoksi SRK n ihan kusi sukassa koska näkyvissä on vasta jäävuoren huippu.


    • poliisille

      Eikö ketjun aloittaja voisi mennä poliisin puheille?
      Lasten vuoksi, hyvänen aika. Älkää antako enää tapahtua yhtään raiskausta jos voitte osaltanne olla niitä estämässä.

      • SRK on kusessa.

        Kaikki tietämäni tapaukset ovat viranomaisilla. Siitä ei ole todellakaan kysymys, vaan siitä, että kaikki asiaa esillä itävät vaiennetaan, etteivät hrit tekisi lisää rikosilmoituksia ja vl-pedofiliarikolliset pääsisivät pälkähästä ja YHTEISÖN MAINE säilyisi. Mitä enemmän asiasta puhutaan, sitä useammat uhrit uskaltautuvat veimään asiaansa eteenpäin ja saamaan välttämätöntä ammattiapua traumaansa. Tätä SRK pelkää.


    • Pakko kertoa

      IHmetyttää varmaan monia. Minuakin aivan kuin se olisi ihan luonnollista että isä saa naida 5v-10v omien tyttäriensä kanssa.
      Yksi isä sanoi että tyttä suopratsaan nauttii siitä tyttö oli 9v. Sai kyllä rangaistuksen kun perheen vanhin tytär uhrasi itsensä nuorempien vuoksi. Oli itse ensin uhri ja isä siirtyi nuorempaan. Äiti teki itsemurhan. Tämä tarina on muutaman vuoden takaa ja liippasi perheen tuntevana minuakin. En olisi ikinä uskonut oli sen verran miellyttäävä ja auttava kaveri teki lapsilleen sellaista.

      • haureudenhekivalta

        Ja sitten ollaan niin oikeassa olevaa muihin uskoviin nähden.

        Onkohan kysymyksessä haureudenhenki joka eksyttää, millainen isä raiskaa lapsen.


    • mikä vimma

      Sitä peräänkuulutan ja kysyn mikä vimma on liikkeen miehillä käydä lasten kimppuun koska sitä niinkin paljon on??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      186
      2690
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1122
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      84
      954
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      239
      819
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      810
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      285
      775
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      89
      774
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      708
    Aihe