Inssiajossa törkeää kohtelua

ajo-opetusluvalla

Olin poikani kanssa ajo-opetusluvalla inssiajossa. Olein etukäteen kuullut, että kyseisessä paikassa naispuolinen toimihenkilö hylkää kaikki ajo-opetusluvalla opiskelleet ensimmäisellä kerralla. Tähän ei pitäisi olla mitään syytä, koska ajo-opetuluvalla todennäköisesti ja yleensä tulee ajetuksi tuplasti enemmän kuin, mitä autokulussa.

No emme saaneet sitten "sitä naishenkilöä" ja kortti saatiin ekalla kerralla. MUTTA tämän katsastusaseman toimihenkilön käyttäytyminen oli aika epäasiallista. nykyään, kun työpaikoista ja asiakkaista joutuu kilpailemaan, joutuu ihmettelemään, miten tällaista asiakaspalvelua joutuu maksusta kuuntelemaan...

Haukkui 3 v vanhan auton ihan..ei kuulemma ikinä ostais jne. Mitähän se tähän kuului??? Vaikka kortti tulikin, niin "korjausehdotukset" annettiin huutamalla ja haukkumalla??? Täh??

Tuli vain sellainen tunne miten huonosti nuoria kohdellaan. Millaisen kuvan he saavat "maailmanmenosta". Ja miten tällaiset "mielijohteesta" toimivat ihmiset voivat olla toimessaan. Kyllä pitäisi olla jotain laadunvalvontaa. Asiastahan ei voi sanoa,koska kortti jäisi todennäköisesti saamatta.

10

1436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajo-opetusluvallako?

      Valita Trafiin. Mitä täällä ruikutat; eihän vuodatuksesi täällä johda mihinkään.

    • Simo X

      Niin jotkut kysyy miksi siellä ei ole naisia,vierestä katsoen ne on niitä pahapäisimpiä.

    • 87k

      Oiskos ollut inssi Turussa, ja se pelätty naisihminen se Raija.

      Kyseessä on kuvottava rasvanaama, jolla on kirjaimellisesti oma lehmä ojassa, itse tulen aina pahalle päälle kun näen hänet, vaikka hän ei ole minulle koskaan inssiä edes pitänyt.

      Eli ota inssiksi Sakari Savolainen, tai Seppo Hirvensalo jos mahdollista, niin läpipääsy on taattu, ellei oikesti mokaa inssiä (virhe joka on vaaraksi)

      • häpeä 87k

        En tiedä 87k, mikä roolisi on näissä opetuskuvioissa, mutta on ala-arvoista tuollainen kirjoittelu nimillä.


      • 87k
        häpeä 87k kirjoitti:

        En tiedä 87k, mikä roolisi on näissä opetuskuvioissa, mutta on ala-arvoista tuollainen kirjoittelu nimillä.

        Eikös se ole hyvä, että kerrotaan nimillä kuka on reilu, ja kuka ei.

        Ja minulla on ollut kaikenkaikkiaan 4 inssiä (B C A BE) ja tosiaan mieleen on painunut nimenomaan toi Seppo Hirvensalo ja Sakari Savolainen, todella mukavasta toiminnasta.

        Taasen kun mulla oli B-inssi, niin luonnollisesti menin äitini kanssa sinne, ja samaan aikaan Raija lähti nuoren tytön kanssa ajelemaan ikivanhalla Volvolla, ja ei ollut päässyt kuin Läntiselle pitkällekadulle, kun oli Raija käskenyt takaisin.

        Mutta hauskinta tässä oli se, että äitini oli tuolloin odottamassa katsastusaseman pihalla minua virkapuku päällä, koska hän oli tullut suoraan töistä, ja kun pääsin katsastusaseman pihalle, niin siellä oli Raija puhumassa paskaa äitini kanssa ja oli kuulema oikein kovasanaisesti haukkunut kyseisen tytön, ja toivonut ettei hän saa koskaan korttia.

        Mutta pääasia että puhutaan asioista nimillä, niin tietää ketä varoa, ja ketä suosia


      • 18+15
        häpeä 87k kirjoitti:

        En tiedä 87k, mikä roolisi on näissä opetuskuvioissa, mutta on ala-arvoista tuollainen kirjoittelu nimillä.

        Komppaan edellistä. Hävytöntä toimintaa eikä siinä ole mitään hyvää.
        Samoin tuo haukkuminen on kuvottavaa
        87k ei ole opettaja, on kuorma-autokuski.


    • dddddw

      mikä puku pvc

      • gummipukusetä

        Poliisin virkapuku.

        "Taasen kun mulla oli B-inssi"
        Mistäköhän syystä?


      • 87k
        gummipukusetä kirjoitti:

        Poliisin virkapuku.

        "Taasen kun mulla oli B-inssi"
        Mistäköhän syystä?

        Tietääkseni en kertonut mikä virkapuku kyseessä oli, mutta kyseessä oli tosiaan poliisin virkapuku, ei työhaalari, vaan virkapuku (niissä on eroa:)

        Ja B-inssi oli siitä systä, että sen tarvitsee saadakseen B-kortin

        ENNENvanhaa sai ABEC-kortin yhdellä inssillä, nykyjään niitä vaaditaan neljä, missä siis vika?


    • ninnannunna1

      Skoda !

      hahahahahahahahahahaahahhaahahhaahahahahahahhahahahahahahahahahahahahhahahahaahahahahaahhahahahahaahhhahhahahahahahahahahahahhaahahhahahahahahahahahahahahahahaahhaahhaahhahhahaha- hah!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      198
      2747
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      158
      2465
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1152
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      941
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      860
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      21
      853
    7. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      93
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      290
      811
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      738
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      719
    Aihe