ollaan kesälomalla lähdössä tukholman risteilylle, ja ollaan päätetty etsiä mies kolmanneksi, siis laivalta vasta, ei etukäteen. Mitenhän onnistuu, onko kokemuksia. Etukäteen ollaan epäilty että kaveruksia kyllä riittäisi, mutta tarkoitus on että vain minä ja vaimo ja kolmanneksi mies.
kolmatta
pari42
51092
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
NO suosittelen illalla menää baariin jujttelemaan muille nuiiin eiköhän niitä siueltä sitten tule. JA JOS ei tule sieltä niin kannattaa emnää kjuuluttamaan johonkin mikrofoniin. Itselläni on toiminut todella hyvin. SUosittelen.
Aika vähän taitaa ihmisillä olla kokemusta kolmannenpyörän hankkimisesta. Meillä on pitkään ollut samat ajatukset, ja pari yritystäkin jo tehty. Risteilyllä ei olla käyty, mutta tarkoitus olisi myös joskus laivalla yrittää. Vaimo on ollut tanssitettavana usein, ja löytänytkin miellyttävää seuraa. Naisen aseita käyttämällä hän sitten on yrittänyt, tanssiessa suudellut, kieltä korvaan ym. Mutta pahimmillaan ehdokkaan vaimo on huomannut homman (siis joillain tanssittajilla voi olla vaimo mukana)
Voi vitsi pari42. lähtisin völjyyn ja vain yksin jos satamaa lähempänä asusin.siitä mulla just hyvää sanottavaa,kun jonkun pariskunnan kans kun oltu on kolmisin. ihanaa kun sen oikeen oivaltaa..eikä jälkipyykkiä muuta kuin ystävyys jää.ainaki ennen.
Olisiko kuitenkin parempi hankkia matkaseuraa etukäteen? Eikö sentään olisi turvallisempaa mennä jo ennestään tutun kanssa, kuin yrittää ihan vieraan kanssa tutustua seksitasolle asti sellaisessa "hullunmyllyssä" kuin mitä ruotsinlaivat kesäloma-aikaan on.
Itse en kyllä koskaan lähtisi ex tempore kimppaan, vaikka sinänsä kimppatouhut on ihan ok. Ne vaatii lujaa luottamusta ja toistensa tuntemista, ainakin jollain lailla.
Niinpä.Tulla vaikka mun luo pohjoseen saunoo järven rannalle, ja maalle.Eipä juuri naapureita,joku mökkiläinen saattaa kiikarillla
kiihottaa vaan ,jos rannalla nauttis.haittaaks se...