Meillä jo perjantaina laitettiin lammaspaisti, tänään syödään siitä loput rippeet. Mämmiä ja pashaa on välipaloiksi mässytelty, vaan yhtäkään suklaamunaa ei olla syöty!
Mitäs pääsiäisherkkujaon tullut mässyteltyä?
6
222
Vastaukset
Kaljaa ja perunalastuja! ....mämmeihin ja pashoihin en koske eikä se lammas tänäkään vuonna tullut omia voimin luokseni hypätäkseen uuniin! :)
Suklaamunia, eipä muuta. En perusta mämmistä, lampaasta, pashasta tai muistakaan pääsiäisruoista pätkän vertaa.
Mämmi on niin hyvää että sen tarvii olla suoraan enkeleiltä.
Sitä en tiedä mistä ne sitä taikoo, mutta ulkonäön perusteella mulla on siitä eppäilys.Ja se eppäilys pitänee hyvin paikkansa, onhan se varma se! Sen näköstä tuotosta, että huh huh. Vielä kun sitä korostetaan jollain vanilja- tai kermalitkulla, niin hohhoijakkaa..
Lammas sai olla rauhassa minulta, mämmiä ja erilaisa hedelmärahkoja tuli pääsiäisruokina syötyä, muutoin ihan tavallista sapuskaa..niin ja kaljaa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862