Kestääkö ensimmäisten kuukautisten tuleminen e-illereiden lopettamisen jälkeen normaalia pidempään?
Lopetin pilsut viime kuussa ja tyhjennysvuoto tuli 9. päivä. Söin pillereitä 5 vuotta, ensin Diane Novaa ja sitten Yasminia. Ennen pillereitä kieroni oli 28 päivää.
Olisinko niin onnekas, että heti olisi tärpännyt?
Lopetin pilsut viime kuussa ja tyhjennysvuoto tuli 9. päivä. Söin pillereitä 5 vuotta, ensin Diane Novaa ja sitten Yasminia. Ennen pillereitä kieroni oli 28 päivää.
Olisinko niin onnekas, että heti olisi tärpännyt?
Vastaukset 4
Vanhimmat
söin pillereitä 8 vuotta. ensin melianea ja sitten mercilonia. lopetin pillerit kesäkuun 1. päivä ja hedelmöitys on tapahtunut noin kesäkuun 20. päivä. nyt sitten vaan onnekkaana odottavana äitinä odotellaan että ensimmäiset kolmekuukautta ohittuu ja sitten pikkuhiljaa saa alkaa kertomaan onnellisia vauvauusisia.
Onnea paljon jos näin on käynyt ja jos ei niin uusia yrityksiä vain kovasti.
Oletko kuitenkin sitä mieltä, että "niiden" :) ois pitänyt alkaa ihan normaalisti? Eli pillerit ei sekota elimistöä niin, että vuodon pois jääminen olisi normaalia?
Hips, voisinkohan jo tänään testata?
olin syönyt 8 vuotta pillereitä
kun lopetin levyn tuli tyhjennysvuoto
siistä 22 päivää niin tuli ensimmäiset luomut
sen jälkeen ei tullut enää, eli tsemppiä muillekin
pilsujen lopettamisen jälkeen on normaalia että tulee pitempi tauko kuukautisiin ennen kun ne normalisoituu. mulla esim "jäi" yhdet kuukautiset kokonaan väliin, ennen kun tuli seuraavat, pikkuhiljaa ne sitten normalisoitu! myöskin se on mahollista että olet tullut raskaaksi lopetettuasi pilsut, mahollistahan on tulla raskaaksi myös silloin jos jääpi muutama pilsu ottamatta! jotenka ei muutakun testiä tekemään, jospa sulla olis käyny niin onnellisesti että olisit jo pieniin päin=) kerrohan kuulumisia kun olet testin tehnyt=)