Audikuskeilla asennevamma???

poliisit paikalle

Lahden moottoritielläkin sama Audikuski-ilmiö.
Kun tienopeus on 100 km/h, ajaa Audikuskit vähintään 110-130 km/h vasenta kaistaa.

Onko audikuskeilla joku eritynen hahmotushäiriö, piittamattomuus säännöistä, vai pitääkö kiiruhtaa kotiin kovaa ettei Audin raato ennätä laueta tielle??
Onhan noissa toki markkinoiden heikoimmat koneet ja laatikot, mutta olisko parempi käyttää sitten pienempiä ja ruuhkattomampia pikkuteitä, ettei vaaranna muuta liikennettä.

Toivois Keski-Suomen poliiseja Lahdenkin moottoritielle nopeusratsiaan , siinä valtiolle kertyisi kymmeniä tuhansia euroja joka päivä
Keski Suomessahan nopeusratsiat on jokapäiväinen rahasampo, pääsiäisen menoliikenteessäkin 1000 euron lappuja sai kiitettävän moni.
Paikat aina samat 60 alue tai ohituskaistan loppu, siinä se rauhottui audikuskikin.

16

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hei hulinaa.,..,

      Ei mulla ole audia, mutta näin hyvällä kesäkelillä ajan 120kmh moottoritiellä, koska tuo 100kmh on tarkoitettu talvikeleille, ja näinollen väärä, liian matala nopeusrajoitus. Voi vähän käyttää aivoja kun miettii että mikä on sopiva nopeus, kulloisissakin olosuhteissa. Lumipyryssä sitten mennään vaikka 40kmh, tarvittaessa senkin alle.

    • bbhhyy

      Onhan tuossa nopeuden säätelyssä kelin mukaan järkeä. Eri asia on sitten yrittää puolustella poliisille ylinopeuttaan sillä, että sattuu olemaan kaunis päivä. Eipä taida päiväsakkojen määrää vähentää.

    • tehotapaa

      Kahdesta suuresta ylinopeudesta kortti kuivumaan puoleksi vuodeksi, loppuisi rahapelleiltäkin ylinopeudet.

      • ghjfgjhfgj

        Rahoituksella suurin osa audeista on ostettu. Turha olla kateellinen autovelkaiselle. En ole ikinä ymmärtänyt ihmisiä jotka ostaa 40 tonnin auton velaksi, kun 3 tonnin auto kulkee ihan yhtä hyvin.


      • hohhoijaa
        ghjfgjhfgj kirjoitti:

        Rahoituksella suurin osa audeista on ostettu. Turha olla kateellinen autovelkaiselle. En ole ikinä ymmärtänyt ihmisiä jotka ostaa 40 tonnin auton velaksi, kun 3 tonnin auto kulkee ihan yhtä hyvin.

        Rahoituksella ostettu..Mitä sitten?Sinä 3000e luuseri et edes saa sellaista rahoitusta että voisit 40000e auton ostaa.Vakuuta vain itsellesi että 3000e auto on yhtä hyvä.Olet luuseri,hyväksy se.Itsellä useita autoja sekä käteisellä että rahoituksella.Sinä olet sellainen tyhmemmän luokan kansalainen,että et ymmärrä että rahoitukseen voi olla joku muu syy kuin rahattomuus.Ihan samaan tapaan kuin se että maksaa luottokortilla.Sulle ei varmaan sellaista edes myönnnetä kun olet luottotietosi menettänyt pikavipeillä.


    • hesu.

      Jopa oli vuodatus. Ihan ensimäiseksi kannattaisi tarkistuttaa oma nopeusmittari, yleensä se oikean puoleinen jono ajelee 85-95 km/h koska rekat pysyvät jotenkin vauhdissa mukana.

      Meillä Audikuskeilla on varmasti asennevammaa, mutta sinulla on itselläsi paheman sortin hahmotushäiriö tai et oikein tunne automerkejä, kyllä siellä ohittelevat muutkin kuin Audit.

      Vai että poliisit paikalle. Eikö tämä holhous ja tyhjänpäiväisten kyttäminen jo riitä. Ihmiset ovat nykyään tulleet kamalan ahdasmielisiksi. Mistähän mahtaa johtua?

    • Audi"mulkku"

      Mitähän se viestiketjun aloittajaa muuten liikuttaa ajaako siellä vasentakaistaa 110-130 vauhdilla kun itse ilmeisesti ajaa hitaammin. Se vaan on niin, että kun on auto jossa on hyvät ajo-ominaisuudet, niin sillä on ihan mukava ajaa tuollaista nopeutta tuolla motarilla ja nauttia ajamisesta. Itsekin tuli edellisellä autolla ajeltua yleensä letkan mukana, mutta auton vaihdon myötä ohittamisesta ja kovempaa ajamisesta tuli nautinnollisempaa.

      Nimim. 2008 mallin Vectran 2003 A6:een vaihtanut.

      • jhgjgffghjgf

        Vasenta kaistaa ei saa ajaa risteyksen yli. Jos menet vasemmalle kaistalle niin käännyt seuraavasta risteyksestä myös vasemmalle.

        Jos käännyt itse vasemmalle kaksisuuntaiselle tielle et varmaan tykkää että sieltä tulee audi 130kmh sun kylkeen.


      • fffsdfdsd
        jhgjgffghjgf kirjoitti:

        Vasenta kaistaa ei saa ajaa risteyksen yli. Jos menet vasemmalle kaistalle niin käännyt seuraavasta risteyksestä myös vasemmalle.

        Jos käännyt itse vasemmalle kaksisuuntaiselle tielle et varmaan tykkää että sieltä tulee audi 130kmh sun kylkeen.

        Moottoritiellä ei käännytä vasemmalle!


    • Lukiolainen 93

      Mun isillä on kuule A5 Sportback 3.0 tdi työsuhdeauto ja täysautoetu.. Ei ole mikään velkarassi. Se kulkee bussilla töihin niin on kiva päästä joka päivä kouluun ja harrastuksiin faijan autolla. Polttoaineitakaan ei tarvi maksaa ja voi käydä pesemässä niin kiiltää kuin uusi aina. Tulin just ajelemasta ja täytyy sanoo et kiva aina kiihdyttää esim. moottoritielle rampiasta ku potkasee voimakkaasti vauhtia lisää.

    • Torsen Quattros

      taitaa olla muilla kuskeilla asennevammaa ja ennakkoluuloja Audilla ajavia kohtaan, kun eivät ole ikinä Audilla ja oikealla Quattro-nelivedolla päässeet ajamaan.

      • jhgkjhkjghk

        Se on kyllä totta että audi se on yleisin mikä tulee perseeseen roikkumaan kun pitää päästä ohi. Yleensä se menee niin että ohitus ja seuraavasta risteyksestä käännytäänkin jo, mutta ohi pitää päästä.


    • !!

      LOL

    • äly hoi!

      En ole audimies, mutta ihmetyttää tosiaan, kuinka vasenta samansuuntaista kaistaa ajava vaarantaa sitä oikealla ajavaa? Taitaa vaan köyhiä ketuttaa, kun ei nykyisillä polttoainehinnoilla ole varaa ajaa... Jos mittarin mukaan 115, niin tod. nopeus ehkä 110 ja poliisia se ei kiinnosta.

    • ohi on

      Se on se vasen kaista se ohituskaista,jos et satu tietään.

    • hahhahahahaha

      ...sanoo kiukutteleva bemari-kuski joka jäi kattelee Audin perävaloja XD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1279
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      811
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      587
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    5. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      556
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      501
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      15
      472
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      14
      471
    Aihe