Onkohan kalajoella mistä paikoista saatavilla renkaiden asennusta vanteille, kävin kysymässä tuosta yhdestä isosta paikallisesta liikkeestä mutta siellä tuntu olevan ruuhkaa ja yllättävän kova hinta tuollaisesta perushommasta? Kyseli vielä että mistä ne on hommattu, vaikuttaako tuokin sitten hinnoitteluun..? Kun ostin jo talvella auton ja sain tinkattua mukaan uudet kesärenkaat, mutta vanteilla vielä paikoillaan vanhat lähes loppuunkuluneet uusiokumit.
Rengastyöt
Iismor.
51776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oletko avuton? Kaikilla keskustan huoltoasemilla on rengaspalvelut. Lisäksi rengasliikkeet ja autokorjaamot. Paljonko on yllättävän kova hinta?
Hirrween avuton oi suuri Wariss, kiitos sinulle, etsitkö ehkä miesystävää tositarkoituksella? 65 euroa on mielestäni yllättävän kallista noin perustoimenpiteestä, 15 tuuman peltivanteet kyseessä.
No, mikset käy kyselemässä noista muistakin paikoista niitä hintoja? Mitä täällä valitat - ei täältä saa tarjouksia.
Valitan kun siltä tuntuu, eikö täältä saakkaan tarjouksia? ja minä hölmö päivän odottanut koneen äärellä.
Etupyörät kääntyy mutta tuo emäntä on sanonut että ei ruveta ympäri kyliä kierteleen ja tarjouksia kyseleen niin ei tästä nyt mihinkään oikein pääse.
Erikseen vielä kielsi ettei ainakaan st1:lle saa mennä kun sielä niitä hedelmäpelejä ja monivetokuponkeja houkuttimena.
Oliskohan sellaasta palvelua että hakisivat nuo renkaat täältä kotipihasta ja toisivat sitten takaisin, kyllä kai sitä kuuskymppiä vois tuollasesta maksaa. Pittää kyllä kysyä vielä emännältä että mitä se on mieltä mutta niin taidan tehä ja laitan sellaasen ilmootuksen siihen kalajokiseutuun torstaille niin rupiaa renkaat vaihtuun, en oo mikkään helposti huijattavissa oleva, prkl, emäntäkin on kehunu että kyllä hyvin osaat puoles pittää.
Turha se on täälä alkaa sellasten neuvomaan jotka ei asioista tiedä, sovitaan että vaan asiallisia vastauksia tänne ny laitellaan, emäntäkin sano että ei saa antaa kenenkään määräillä ja vinoilla.
Varmaan siinä se tuntonen vierähtää, kun kumeja rustailee vanteille. Pitäähän ne tasapainottaakin, jottei synny turhia väristyksiä. Eipä taija alle tuon mainitsemasi summan mikään/kukaan autokorjaamo korvaansa lotkauttaa työtarjouksellesi. Etes ilman kuittia.
Laita akkasi kuminvaihtoasialle, jos se osaisi paremmin tinkiä, tai vaikka osaksi maksaa luonnossa...