tupakan polton lopettaminen

:)

huh huijaa,5pv menossa ilman tupakkaa.. kertokaas ketkä olette lopettaneet oliko samoja oireita lopetuksen jälkeen.limaista yskää ihan törkeesti ja tuntuu että happi ei kule vaikka ei oo polttanutkaan.kuuluukohan asiaan vai joko keuhkoahtaumatauti on iskeny...???

4

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5kerta

      Jatkuu ja tulee uudestaan kolmen kuukauden kuluttua,mutta tsemppiä kyllä se siitä.Siis kuuluu asiaan.

    • :)

      kiitos tiedosta!!! ja kurkussa semmonen limaplöntti mikä ei meinaa kirveelläkään irrota.Ihan ku olis tosi sitkeetä siirappia mikä linttaantunu kurkkuun... ostettava varmaan sitä limaa irrottavaa mitä telkkarissa mainostetaan :)

    • nomuttamit

      itellä tuo ilman kulkeminen parantunut heti lopettamisen jälkeen :) ja joo limaa irtoaa jonkun verran, tuntuu kyllä hyvältä kun tietää että keuhkot puhdistuu kaikesta siitä paskasta. niin ja tupakan himon olen korvannut liikunnalla, tulee liikuttua melkein joka päivä että pysys tupakan himo kurissa :D

    • Henna

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      5010
    2. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      47
      3262
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      100
      3220
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2453
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      31
      2240
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      2019
    7. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      17
      1653
    8. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1599
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1590
    10. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1566
    Aihe