katunut kun jätti minut, nyt on 5 vuotta halunnut mut takasin mutta tuloksetta. En huoli. Olen niin kaunis että se häntä suututtaa, ja luonteeni on ihana, olen vaalea ja hoikka, ja mulla on hyvä työ, iso palkka, ja hieno omakotitalo, mies katuu.
On kiva nähdä kun iso mies katuu.
Mulla on nyt ihana uusi mies ja tosi tosi tosi komea. Entinenkin oli, mutta tyhmä, todella tyhmä.
Mitäs jätti, nyt katuu, olen erityisen kaunis nainen, ja tiedän, että tässä menee vielä kymmenen vuotta, ennenkuin mies luouttaa, jos sittenkään.
Ex mieheni on todella
9
198
Vastaukset
- Hih hih hii,,,,,
Luonteesi ei kyllä kovin ihanalta kuullosta.....
- hekoheko
Niin, eikä hän vaikuta myöskään kovin älykkäältä, mitä todistaa se, että oli ensin "tyhmän, todella tyhmän" miehen ottanut.
- hauskaaaaa
:D
- tuo joulu armahin
Se oli yks joulu kun mä olin tommonen 12 vee ja mä join itteni ihan känniin. Se oli niinku kossua ja votkaa ja sitte vielä kepua.
Ja mä heräsin siihen kun joulupukki pani mua perrseeseen.- muistojen kultaa
Nuo muistot rakkaat lasuuden, ei konsanaan jää unholaan.
- muistoejn kultaa
muistojen kultaa kirjoitti:
Nuo muistot rakkaat lasuuden, ei konsanaan jää unholaan.
mun korjata näin täytyy, muuten sytämeni räytyy:
Nuo muistot rakkaat lapsuuden, ei konsanaan jää unholaan.
- äidit ne osaavat
Kyllä ne miehet katuu, kun tekevät häitäisiä ratkaisuja. Pman perheen jättäminen on yksi elämän suurimmista virheistä, joita mies tekee, tai onkin suurin. Jällkikäteen se on heidän helppo ymmärtää, kun ei ole mitään elämässä enää.
Taaksin on vaikea kinuta, kun itse on lähtenyt tai jonkun usuttamana.
Nainen kyllä pärjää lasten kanssa muta miten on miehenl aita? Ilmankos he auliisti jättävä lapset äidille, kun tietävät ettei pärjää yhtä hyvin.
Heille vastuu ja velvollisuus on sama kuin mollamaija roskiksessa. Ei siis mitään merkitystä.
On kyllä miheiä jotka ottavat vakavissaan perheensä ja lapsensa ja vastuun, mutta sitten on niitä jotka eivät. - näitä löytyy
Sattuupa olemaan naisia just näitä,lapset jää miehelle kun naisesta ei ole äidiksi saatikka uskolliseksi aviovaimoksi.
Niin että eipäs yleistetä,molemmissa sukupuolissa löytyy arvosteltavia.
Satun tuntemaan tapauksen jossa nainen pilasi elämänsä,kun tavallinen työmies ei enää kelvannutkaan vaan etsi rikkaampaa elättäjää,näin menetti niin lapset kuin miehensä ja kotinsa.Takaisin kinuamassa mutta kukapa tuollaista luuseria takaisin huolisi.Tämä rikas mies leikki vain niin kauan ,että nainen ehti erota miehestään,sitten lemppasi pellolle. - pliiiis
saanks mä palvoo sua?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560