PUOSKARI LÄK.KAND.

Täällä kirjoittava läk.kand. on puoskari, susi lammasten vaatteissa.

Homesairaiden raatelija, jolle kelpaa vain ihmisten rahat.

Kerro raukkis nimesi.

9

108

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihantautinen

      Ei kai häntä kukaan ole oikeaksi opiskelijaksi luullutkaan.
      Todennäköisimmin kyseessä on hometalon myyjä, joka odottelee oikeuden päätöstä korvauskiistassa. Mutta ei hätää, kyllä hän varmaan voittaa ja kirjoitukset loppuvat.

      • Kerää kiviä omaan reppuunsa joutuen yhtenä päivänä tilille kaikesta... Susi lammasten vaatteissa, jonka piti olla sairaiden auttaja.


    • Pirullinen sairaus

      Lääk. kand. Miten voit olla noin vittumainen ja ilkeä? Onko nyt hyvä olla ja hyvä mieli? Haloooooo !!!!!! Jos myrkky on todettu myrkyksi, niin miten voit väittää, ettei se sairastuta. Myrkkyjähän saa ihan ostaakin, jos sinulla ei satu olemaan myrkkykotia tai myrkkytyöpaikkaa. Osta huviksesi, syö, juo, hengittele, sivele iholle tai ihan miten haluat. Katso ja tutki miten sinulle käy? Oletko kenties supermies, etkä sairastu? Epäilen.
      Miten voi olla niin vaikeaa lääkäreille tajuta että myrkyistä sairastuu. Voi s..tanan s...tana teitä lääk. kand. kaltaisia idiootteja. Oletteko luku- ja kirjoitustaidottomia vai ymmärryskö pettää? Tietoa on jo vaikka kuinka paljon. Miten kehtaat vielä aukaista suusi. No nimeä et uskalla paljastaa sen verran sinullakin itsesujeluvaisto pelaa. Hanki tietoa tai pidä suusi kiinni luonnevikainen mielipuoli.

      • "Lääk. kand. Miten voit olla noin vittumainen ja ilkeä? Onko nyt hyvä olla ja hyvä mieli?"

        - Ei ole mikään vakavasti otettava lääkäri tms. Lyhentää tuonkin "läk.kand." väärin.

        Ajattelin, jos olisi ruotsinkielinen ja kielitaito siksi ontuvaa. Mutta tarkistin juuri, että lääketieteen kandidaatti on ruotsiksi "medicine kandidat" (MK).

        Yleissivistys ontuu ainakin sen verran vakavasti, ettei tuollaisen takia kannata pilata mieltään. Pelkässä homesairaudessa tarpeeksi kestämistä.

        - Menen kirjoittamaan aamusivut loppuun ja loihimaan ehkä pari sanaa arvon tirehtööristäkin, tuosta ihmisten "hyväsydämisestä auttajasta".


      • Vidduilemati

        Jos näitä alkaa löytymään terveyskeskuksista vockipaskan lisäksi "terveydelle esityisen haitallista lajistoa:mm. toksisia Penicillium -suvun homeita, Trichoderma, Paecilomyces ja erilaiset Aspergillukset tai chaetumium".
        Niin lähde lipettiin olit sitten läk tai kand tai sitten sairaanhoitaja vai siivooja. Ei kannata jäädä kinaan kunnan pölökmannien kanssa mikäli vähänkin oireita ilmenee.


      • sanasinko kirjoitti:

        "Lääk. kand. Miten voit olla noin vittumainen ja ilkeä? Onko nyt hyvä olla ja hyvä mieli?"

        - Ei ole mikään vakavasti otettava lääkäri tms. Lyhentää tuonkin "läk.kand." väärin.

        Ajattelin, jos olisi ruotsinkielinen ja kielitaito siksi ontuvaa. Mutta tarkistin juuri, että lääketieteen kandidaatti on ruotsiksi "medicine kandidat" (MK).

        Yleissivistys ontuu ainakin sen verran vakavasti, ettei tuollaisen takia kannata pilata mieltään. Pelkässä homesairaudessa tarpeeksi kestämistä.

        - Menen kirjoittamaan aamusivut loppuun ja loihimaan ehkä pari sanaa arvon tirehtööristäkin, tuosta ihmisten "hyväsydämisestä auttajasta".

        "Ei ole mikään vakavasti otettava lääkäri tms. Lyhentää tuonkin 'läk.kand.' väärin."

        - Paskanjauhaja.


      • sanasinko kirjoitti:

        "Ei ole mikään vakavasti otettava lääkäri tms. Lyhentää tuonkin 'läk.kand.' väärin."

        - Paskanjauhaja.

        "Paskanjauhaja."

        - Erehtynyt paikasta, täällä keskustellaan homesairaudesta.

        Psyykenvaivoihinsa apua Henkinen hyvinvointi ja mielenterveys -osiosta.

        Heippa!


      • sanasinko kirjoitti:

        "Paskanjauhaja."

        - Erehtynyt paikasta, täällä keskustellaan homesairaudesta.

        Psyykenvaivoihinsa apua Henkinen hyvinvointi ja mielenterveys -osiosta.

        Heippa!

        "Psyykenvaivoihinsa apua Henkinen hyvinvointi ja mielenterveys -osiosta."

        Ks.

        Auttajat avun tarpeessa
        http://www.magneettimedia.com/?p=4567

        "Osa lääkäreistä sanoi olevansa vastahakoisia hakemaan apua, koska he pelkäsivät, että se vaikuttaisi heidän uraansa."


      • sanasinko kirjoitti:

        "Psyykenvaivoihinsa apua Henkinen hyvinvointi ja mielenterveys -osiosta."

        Ks.

        Auttajat avun tarpeessa
        http://www.magneettimedia.com/?p=4567

        "Osa lääkäreistä sanoi olevansa vastahakoisia hakemaan apua, koska he pelkäsivät, että se vaikuttaisi heidän uraansa."

        Lääkäri täällä, etiikka tuolla
        http://blogit.mtv3.fi/epikriisi/2012/03/29/laakari-taalla-etiikka-tuolla/

        "Kaksoisrooleilla ratsastamista, vakuutuslääketieteellä kiusaamista, reseptiautomaatiota ja lääkkeiden päihdekäytön mahdollistamista. Lääkäripulaa, hoitamatta jätettyjä potilaita, hoitovirheitä ja työntekoa haittaavia päihdeongelmia. Hyödyiltään ja riskeiltään tuntemattomia lääkkeitä, niitä kyseenalaistamatta määrääviä ammatti-ihmisiä."

        "Entäpä nämä uutisten lääkärit. Arvonsa ja etiikkansa? Kohtuutensa? Eikä nyt puhuta valtionyhtiöiden johtajista, vaan yhteiskunnan kouluttamista lääkäreistä. Yhteiskunnallisesta kokonaisvastuusta. Siitä, miksi ja keitä varten koulutettiin.

        Mitä isot edellä, sitä pienet perässä. Minkä ihmeen takia parikymppiset lääkäriopiskelijat totutetaan jo ensimmäisestä korkeakouluvuodesta alkaen muista opiskelijoista poikkeaviin etuihin ja erityisasemaan. Miksi lääketieteen opiskelijat saavat lainaa pankeista eri ehdoilla kuin muiden alojen opiskelijat? Miksi vuokra-asunto irtoaa lääketiedettä lukeville ilman takuita?

        Jalustalle asettaminen ei ole hyväksi kenellekään. Kaikkein vähiten nuorelle mielelle."

        - Hyvä juttu, niin oikeassa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1935
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      128
      875
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      126
      665
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      598
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      575
    6. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      64
      520
    10. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      299
      512
    11. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      497
    12. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      483
    13. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    14. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      36
      472
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      32
      451
    16. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      425
    17. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      416
    19. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      9
      407
    20. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      406
    Aihe