Tänään kepun europarlamentaarikko Riikka Manner kommentoi Kymmenen uutisissa ettei lähde Kepun pj-kisaan. Haastattelussa Manner änkytti ja ei meinannut saada sanaa suustaan. Millä ilveellä tämä sönkkö on mepiksi valittu? Hän on näköjään täysi tampio...
Riikka Manner on hirveä mongertaja
kaikkea sitä...
12203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Saako keskusta vihaa parannettua ?
Homojakin kuulemma saa parannettua.
Voisiko Väyrysten muki kuva parantaa.
Koitappa> osta se ja sitä katselet
Manner on Väyrysen masinoima akka. Hän petti äänestäjät, koska ei kertonut olevansa paksuna jo vaalien aikaan. Riikka Manner ei liialla järjellä pilattu.
Vähän siltähän se kuulosti, kuin olisi tullut hammaslääkäriltä puudutuksen jälkeen. Lisäksi Mannerin puheessa on savolainen painotus, joka häiritsee viestin vastaanottoa länsisuomalaisten korvissa. Savolaisella painotuksella puhui Spede Pasasenkin eläkevuosiin asti, ja niin puhuu todennäköisesti myös tällä palstalla kirjoitteleva Jomppe-vaari.
Kansanedustajissa on yllättävän paljon sekavia ja huonoja puhujia. Huvittavin tapaus on Jukka Gustafsson, joka ei osaa edes ärrää sanoa. Kaipa kansa kuitenkin osaa arvostaa muitakin asioita kuin puhetaitoa ja hyvä niin. Nykyaikana puhetaidon merkitys on sitä paitsi laskemaan päin, kun enää vain pieni osa kansasta kohtaa ehdokkaat kuuloetäisyydeltä.
Tuota Riikka Mannerin puhetta kuunnellessa ymmärsi kyllä syyt siihen, että hän ei pj-kisaan lähde. Puheenjohtakisassa vastassa olisi olleet mm. Väyrynen ja Pekkarinen, jotka ovat retoriikan ja puhumisen mestareita. Siinä olisi tullut esiin tyttösen koko surkeus kaikessa karmeudessaan.
Riikka Mannerin ulosanti on surkea. Jukka Gustafssonilla on toki ärrävika, mutta kyllä hän siitä huolimatta osaa hyviä puheita pitää.
Jukka Gustafsson ei osaa synnyttää
Riikka Manner osaa, ja synnyttikin. Siitä 5 :aa
" Hän petti äänestäjät, koska ei kertonut olevansa paksuna jo vaalien aikaan. Riikka Manner ei liialla järjellä pilattu. "
Jo on aikoihin eletty. Joku vastustaa synnyttämistäkin.
Sehän aina tulee johonkin saumaan.
Jokin punikki työttömänä voi synnyttää vaikka 9 kk:tta koko ajan.
Eihän edes Halosen Tarja lesbona ole ollut synnyttäjiä vastaan.
Miten sinä ao joo joo mies. Osmo Känä
ei tuolla puhekyvyllä pärjää politiikassa. Manner teki viisasti ilmoituksessaan.
Manner teki viisaan päätöksen, vaikka ei häntä kukaan edes ollut pyytänyt ehdokkaaksi. Manner tietää, että Väyrynen Pekkarinen olisivat nöyryyttäneet häntä kampanjatilaisuuksissa. Riikka Manner kuuluu noihin itäbalttilaisiin kimittäjäakkoihin.
http://www.riikkamanner.eu/current.php?id=342
Oliko Manner ehkä kännissä?
Riikka Mannerin ulosanti on täysin ala-arvoista ja hän on edennyt kepussa vain... no tiedättehän sen kaikki itsekin.
Kapi eteni urallaan antautumalla esikunnan upseereille, ehdoitta.