Pelitapa: Kvartetti-järjestelmä
Kohde Merkki Kerroin
94FC Augsburg - VfB Stuttgart _ _ 2 - - 2,30
100Portsmouth - Millwall _ _ 2 - - 2,75
101Brighton - Reading _ _ 2 - - 2,10
102Rochdale - Sheffield U _ _ 2 - - 1,60
106Blackburn - Liverpool _ _ 2 - - 2,10
Kokonaiskerroin: 16,22 - 27,89
augsburg ollut kotona kova mutta stuttgart ollut kauttaaltaan kovempi ja saa 2 riviin.
millwall olllut ihmeen hyvä vieraissa ja ansaitsee voiton satunnaisesti hyvin pelanneen kriisiseuran vieraana 2.
reading pelaa voitosta toiseen ja pleijareihin yrittävä brighton on liian kevyt vastus nykyreadingille 2.
sheffield unitedillä lähes sama tarina kuin readingilla mutta vaan sarjatasoa alempana ja vastassa surkea rochdale 2.
pool ei ansaitsa mitään kehuja mutta otettiin mukaan vahojen meriittien mukaan ja sen takia tehtiin järjestelmä,blackburn piristynyt hieman ja on kuntopuntarissa poolin edellä mikä ei ole tosiaan mikään saavutus,toivotaan poolin heräämistä 2.
kvartetti
16
311
Vastaukset
Kökköpoolilla on viikonloppuna cupin välierä Evertonia vastaan ja Blackburn taistelee liigapaikastaan, joten Lahden kansainväliselle gigolopetterille ei tuo vieraskerroin 2.10 kyllä riitä lähellekään. Veikkaus on tehnyt helpoksi jättää väliin myös Sheffield Utd, koska 1.60 on luultavasti maailman surkein kerroin. Readingiä voisi harkita ja sittenhän siellä on sellainen melko merkityksetön peli kuin Fleetwood-Wrexham. Nämä joukkueethan ovat tukevasti sijoilla 1 ja 2, joten ei kai olisi ihan mahdoton ajatus, että Wrexham olisi motivoituneempi ja voittaisi yli neljän kertoimella? Toki Fleetwood näyttää vahvemmalta paperilla.
- Lolo.
"Toki Fleetwood näyttää vahvemmalta paperilla. "
Sinäkö tiedät miten yksittäinen pelaaja siellä pelaa? Oletko seurannut näitä joukkueita paikanpäällä kymmeniä otteluita että tiedät "tämän" olevan parempi kuin "tuo"?
Kössi se siellä arvuuttelee kuka on parempi paperilla vaikka ei tiedä yhtikäs mitään niistä pelaajista, paitsi ehkä nimen. - ponu jurrissa
mitäs vikaa Don Kyösti löytää tästä rivistä?
Kohde Merkki Kerroin
94FC Augsburg - VfB Stuttgart _ _ 2 - - 2,30
95Real Sociedad - Betis 1 _ _ 2,15 - -
96Osasuna - Espanyol 1 _ _ 2,10 - -
100Portsmouth - Millwall _ _ 2 - - 2,75
101Brighton - Reading _ _ 2 - - 2,10
Kokonaiskerroin: 59,97 - Don Kyösti
ponu jurrissa kirjoitti:
mitäs vikaa Don Kyösti löytää tästä rivistä?
Kohde Merkki Kerroin
94FC Augsburg - VfB Stuttgart _ _ 2 - - 2,30
95Real Sociedad - Betis 1 _ _ 2,15 - -
96Osasuna - Espanyol 1 _ _ 2,10 - -
100Portsmouth - Millwall _ _ 2 - - 2,75
101Brighton - Reading _ _ 2 - - 2,10
Kokonaiskerroin: 59,97ponuarsen lappu näyttää varsin hyvävoimaiselta. olisi pitänyt peesata.
- vetoveijari
Liverpool on nykyvireeltään aivan täyttä paskaa, eikä Poolilla ole enää mitään panosta Valioliigan suhteen... lisäksi kun Pepe Reina on pelikiellossa ja mm. Glen Johnson loukkaantuneena, niin kyllä vahvasti vaikuttaa siltä että Blackburn ottaa tänään elintärkeät pisteet. Motivaatioetu.
- ponu korkkaa
pool sai ryöpytystä muilta pelaajilta ja saa varmaan englannissa rutkasti lisää mikä tuo suurseuralle näyttöhaluja koska onhan poool kuitenkin jättiläinen blackburniin verrattuna,mietin itse myös asiaa ja päädyin siihen että nää matsit poolin tasonen jengi hoitaa vasemmalla jalalla ja sen se tekee koska haluu näyttää faneille mistä se on tehty.sheffieldin huono kerroin ei vaikuta tulokseen mitään enkä pelaa pitkässä juoksussa mitään ylikertoimia vaan yritän löytää osuvia kertoimia päivä kerrallaan.
tarkoitukseni ei ole roikkua täällä 20 vuotta ja pitää kirjaa vedoista. - ...
71. IFK Mariehamn - JJK 2 2.50
80. SPV - SSV 2 2.45
87. Skellefteå - Brynäs 2 3.05
94. FC Augsburg - VfB Stuttgart X 3.00
101. Brighton - Reading 2 2.10
----------
95. Real Sociedad - Betis X 3.15
Kerroin: 129.46 - 407.80 - kisälli
katohan pornoarskaa! onnittelut osumista!
- muuten hyvä joo
Vielä ku oppisi arska pelaamaan muualle kuin veikkaukselle niin olisi tuo maximi kerroinkin ollut 42 eikä 27.
- ponu
mä pelasin muualle pari vuotta mut siellä oli niin paljon pelattavia kohteita että hukuin sinne pelitilini kanssa,veikalla on vaan paskoja ja vielä paskempia kertoimia joten pelihimoisella se on just oikee paikka pelata ja yöt voi nukkua eikä pelata.
on ne tilit vielä voimasssa mut en taida mennä sinne koska 25/7 on sit yhtä peliä. - muuten hyvä
Mitä tähän sanoo, omatpahan ovat rahasi.
- lappalaisenantsu
niin on.joku sentään voittaa.oletko kenties kyylien syylä.
- 5
lappalaisenantsu kirjoitti:
niin on.joku sentään voittaa.oletko kenties kyylien syylä.
En mut sä oot retardi IQ ehkä 40 etkä tiedä vedonlyönnistä mitään. Sä et todellakaan voita.
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sijoittakaa cannabis peleihin siellä voittaa aina,HYVÄN MIELEN!
- utelias678y
http://www.facebook.com/vedonlyonninruhtinaat mitä mieltä noittten vihjeistä. katsokaa
- dfsdfds
: mrgreen : : roll :
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905785
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804752Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113077Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p252734Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252006- 321533
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486- 1891348