tukirahoja kriisirahastosta...
sit,loppuu välineet saksalta ja ranskalta...
TÄMÄN JÄLKEEN KYSYTÄÄN KUKAHAN OLI OIKEASSA...
PERUSSUOMALAISET JONKA KANNATUS NOUSEE HUIMASTI.........
sit,loppuu välineet saksalta ja ranskalta...
TÄMÄN JÄLKEEN KYSYTÄÄN KUKAHAN OLI OIKEASSA...
PERUSSUOMALAISET JONKA KANNATUS NOUSEE HUIMASTI.........
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä keinoja persut ovat tarjonneet tilanteen ratkaisemiseksi? Maailmanloppua on helppo huutaa, mutta persuista ei ole tekijöiksi sen välttämiseksi. Muut sentään edes yrittävät. On väärä syy äänestää jotain puoluetta sen takia, että se pakoilee vastuuta eikä tarjoa vaihtoehtoa.
Ei koske meitä Persuja vaikka naapurilla talo palaisi. Kaikki vaan konkurssiin, kyllä me Persut sitten tykätään! Laittakoot asiat kuntoon jotka on sotkeneetkin, meillä on oikeus vaan mölistä.
Lamoja tulee ja lamoja menee höh höhö höh höööö!
Naapurilla on oltava vakuutus. Ei enenkää toiset ole naapurin taloa vakuuttaneeet. Itse se täytyy tehdä. Suomessa itsekukin huolehtii ensisiaisesti itsestään ja raha-asioista. Jos on vähänkin järkee päänupissa.
Apua ja neuvoja annetaa jos pyydetään mutta kohtuuden rajoissa ja talkoita tehdää tää on selvä.
Turha tulle naaapurin pussille maksattamaan uutta taloa.
Kreikka , Espanja , Portugali ei ole vakuuttaneet talouttaan ja nyt kerjäävät.
Rivitallossa asuettaessa on sillkkaa hulluutta olla auttamatta naapurin palavan asunnon sammuttamisessa. Kaikkea ei vakuutuskaan korvaa, kun oma asuntokin palaa.
"TÄMÄN JÄLKEEN KYSYTÄÄN KUKAHAN OLI OIKEASSA...
PERUSSUOMALAISET JONKA KANNATUS NOUSEE HUIMASTI."
Siis puolue jolla edelleenkään ei ole polittiisita llinjaa ja siksi täysin toimintakyvytön.
Politiikassa eivät puheet ratkaise vaan teot. PS ei ole käytännössä katsoen koskaan tehnyt mitään. Sellaisen puolueen huimasta nousuta ei kostu kukaan, paitsi kiinteistövälittäjät näemmä.
Minä en totisesti kaipaa lisää ongelmia Euroopasta. Kaipaatko sinä? Miksi?
Sdp:llä ja Kokkareilla on poliittinen linja,mutta näyttääkö mikään paremmalta?
Ei minusta ainakaan.
Tuo poliittinen linja jota kokkareet ja nykyhallitus ajaa tekee suomesta kehitysmaan,onko linja mielestäsi oikea?