Ylen rahoitus tulee verovaroilla pyörimään. Ohjelmien taso on sen mukaista eli täyttä roskaa. Ehkä noin 5% on jotenkin katsottavia. Esim. myöhään illaala tulee jotain animaatio roskaa ei mitään katsottavaa.
Pahinta mitä yle teki luovutti MM jääkiekko ottelut maksullisille kanaville. Mitä idiootteja yleen on pesinnyt.
Pahinta mitä yle teki luovutti MM jääkiekko ottelut maksullisille kanaville. Mitä idiootteja yleen on pesinnyt.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minä katson pääasiassa ylen kanavia.
FST5:n sarjat ovat aivan mahtavia. Joitakin mainitakseni juuri loppunut Helteinen helmikuu, Hyvää yötä rakas, Henkivartijat........sekä nyt uusintana tuleva Takaisin saarelle. Myös talvella nähty Taksi ja Rubus.
Myös Vallan linnake on katsottava.
Kakkoselta suosikki tällä hetkellä on Onnen kantamoinen. Teemalta seuraan Fancon jälkeen-sarjaa. Myös Rakkautta Berliinin muurin varjossa oli hyvä. Teemalta tulee muitakin katsottavia, esim. erittäin laadukkaita elokuvia.
Kakkosen Tehdas on myös mainittava sekä Akuutti. Alueuutiset tulee katsottua lähes päivittäin.
Ykkösen Kuningaskuluttaja, Laadukkaat brittisarjat (Downtown Abbey, Titanic).....luontodokumentit, elokuvat.
Se on vain hyvä että urheilua ei työnnetä joka tuutista. Eniten ärsyttää jos urheilun vuoksi muita ohjemia jätetään näyttämättä.
Urheiluhan jyrää aina kaikki muut ohjelmat tieltään paitsi Pikkukakkosta. Vuosia sitten joku urheilulähetys jyräsi Pikkukakkosen, mukulat nosti niin kamalan metelin, että sitä ei saa syrjäyttää. Nykyään urheilulähetys kääntyy FST:lle tai mikä ihmeen Femma se nyt onkaan, kun Pikkukakkonen alkaa. Muksut on fiksuja.