Mitä kampaamoa suosittelette loimaalla. Kampaamo,jossa ammattitaidolla tehdään työt ja jonka hintataso ei ole kalleimmasta päästä. Hintaerojakin on,samasta työstä tuttavani maksoi n.20e vähemmän kuin minä eri paikassa. Haluaisin ehkä vaihtaa kampaamoa,mutta kun ei tunne paikkoja,on vaikea valita. valinnanvaraa kun kuitenkin on. Kampaaja joka osaa taidokkaasti leikata ja värjätä.
Loimaan kampaamot
vinkkejä
377077
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Heippa! Hintataso todellakin vaihtelee ja se kannattaakin kysyä varausta tehdessä. itselläni on hyvät kokemukset Mariinan nuorista kampaajista. Jenna laittoi viimeksi raitoja ja lyhensi samalla. Hyvä paketti kokonaisuudessa eikä mitään turhia juoruiluja. Maksoi 60 euroa. Hyvää ja ammattimaista työtä.
Kirjoittiko myös kuitin? Joissakin kampaamoissa Loimaalla ei käy kuin käteinen ettei jää todisteita asiakaskäynneistä!
Tosiaan ikävää jos epäilyjä tuollaisesta toiminnasta on. Jos epäilyttää, niin parasta maksaa pankkikortilla. Silloin jää tuollainen vilunkipeli pois. Enpä muista, sainko erillistä kuittia. Uskon että olisin saanut jos olisin halunnut.
Ennen mulla oli tapana käydä keskustan tazzi parturissa, hiustenleikkuussa, olen siis mies. hinta oli 3kk sitten kivunnut täysin käsittämättömään 29 euroon, noin puolen tunnin leikkuusta. piti todeta sen jälkee mielessään että ei saatana, ja vaihdoin paikkaa. nyt leikkautan tukkani 15e hintaan, kun menin 5km keskustasta sivuun.
Samaisesta liikkeessä hiusten leikkaus ( 15 min) maksoi 34 ekua. Eipa paljon naurattanut vaikka kuittia ehdotettiin. Kuulemma hiusten leikkaus pitää sisällään aina pesun ja föönauksen. Olisi pitänyt kysyä varausta tehdessä. Mutta ei siis ikinä sinne enää.
Entäs naisten hiustenleikkuu?Eräässä Turuntien paikassa sillan lähellä on aika tähtietitelliset hinnat.
Ei kiitos Satakunnantielle enää.
Olisko kellään suosituksia jostain hyvästä paikasta?
Mikä oli toi paikka, 5 km päässä?Käykö myös naisille?
miten olisi Parturikampaamo Punatukka Hirvikoskella? Tietääkseni ei ole miehille pakkopesua tai pakkoföönausta.
no, voihan sen kertoakin. Kyseessä on siis hirvikoskella se parturikampaamo, joka on samassa kiinteistössä hirvokosken Osuuspankin kanssa. En nyt juuri saa nimeä päähäni. Halpaa on, ja tosi ammattitaitoista porukkaa, suosittelen.
Miks kaiken pitää olla halpaa ja hyväää??? Sillä teidän maksulla ne yrittää pärjätä laskujen, mahdollisten vuokrien/lainojen kanssa ja mahd lapsien kanssa.
Entäs missä olisi hyvä kampaaja, joka kuuntelisi asiakkaan toiveita?
Heippa! En tiedä mistä sopiva löytyy, mutta ainakin totesin kampaajien koulutus on huippu laadukasta. Sain hienon leikkauksen, hyvän palvelun ja tosiaan asiakasta kuultiin. En tiedä mihin asiakkaan kuuntelu sitten on unohtunut. Kuitenkin enemmän hyviä kuin huonoja kokemuksia. Ammattitaitoista porukkaa he ovat. Ehkä emme osaa tarpeeksi hyvin selittää toiveitamme.
jihuu,K-M aloittaa jälleen keskustassa.
Hänellä kävin ja aion käydä vastakin.
Vaihdoin kampaajaa :) Nykyinen on tosi hyvä.Kuuntelee myös asikasta.
Itse kävin unicassa,tyytyväinen olen. 36€ maksoi tunnin leikkaus.
Jos joku ei tiedä niin ko. paikka on koulukuja 7
Unicassa on loistava palvelu ja hyvät tyypit, Virve ja Outi!
Suosittelen!
http://www.taloussanomat.fi/ihmiset/2012/07/03/joka-toinen-parturi-myy-ohi-kassan-kuittipakkoa-ehdotetaan/201232762/137
Unican tytöille peukkua täältäkin :)
Minne tahansa, pois Turuntieltä sillan vierestä.Suunta Unicaan!
Eveliinan kampaamoa, Turuntiellä
Unicassa pilattiin kyllä minun pitkät hiukseni .. laatu ratkaisee, Adam&Eva on suht hyvä, samoin Mariinan liike..Moni käy muualla kun ei loimaalla oikein ole mitään salonkilaatua hintaan nähden..
Loimaalla ei oikein ole mitään? Voi hyvänen aika, kuinka jumalattoman hienoa väkeä täällä oikein kirjoittelekaan. Mikä ihme siinä on, että aina pitää valittaa. Kaupungissa on kymmeniä kampaamoja, johan on kumma, jos ei yksikään niistä tee ilmeisen kuninkaalliselle persoonalle sopivaa laatua...
Ei, kyllä MINÄ käyn loimaalla, Adam&Evalla tai Mariinalla. Moni ystävätär ei käy näissä missään, koska kuulema ei ole sitä salonkilaatua..
Terv "ilmeisen kuninkaallinen persoona"
Adam&Eva.Ei IKINÄ.Kallein.
Mariina on ihan paras..
Mariinaa suosittelen minäkin!
Vähän epäilyttää koko ketju..ettei vaan jotkut kampaajat mainostaisi täällä itse itseään..kuten näillä sivuilla tapana on.
Tiesittekö muuten että kirjoitan kaikilla nikeillä, joita tällä palstalla on. Minulla on satunnaisgeneraattori, joka arpoo aina uuden nimimerkin. Olen myös palkannut pari työtöntä 9 euron päiväpalkalla kirjoittamaan eri nimerkeillä keskusteluitani. Sinua kirjoittaa yksi palkollisistani, ja minä kirjoitan itse henkilökohtaisesti juuri tässä näin. Käsikirjoitin tämän keskustelun eilen illalla, siinä provoilun lomassa kun heitin samalla Aisuri-juttuja.
Sokos emotioniin tulee parturi kampaamo
Ei ole totta.Ihan oikeat ihmiset ovat vertailleet eri paikkoja, harmi, jos se ei miellytä.Itsekin löysin tämän ketjun perusteella uuden paikaan, kiitti siitä!
Onko joku käynyt Hiusasemalla,on kerrostalossa aseman lähettyvillä(katutasossa). Onko joku Mariinan entinen työntekijä siellä töissä
Loimaan lähikunnassa Oripäässä parturi-kampaamo Annukka, suosittelut sinne!!! Edullinen ja kokeneempi kampaaja, ellei pieni reissu haittaa.
Taitaa etudellisuus putoa bensoihin, että suosittelut vaan lähi kampaajalle.
11.Hetki Turun Forum,huippuosaamista olen käyttänyt jo vuosia...
Tazzissa oon käyny vuosia ja aina ollu tyytyväinen. Kuitin oon saanu aina ja ihan pyytämättä! Viime vuonnahan ne hinnat tosiaan nousi aika paljon kun se alv nousi.
Mielummin kuitenkin ite maksen rehellisille yrittäjille jotka kouluttaa paljon itteensä kun jollekin pimeelle parturille.
Hei oikeesti! Kuka muka pystyy leikkaamaan 15e jos siitä maksaa alv ja muut verot oman koulutuksensa ja liikkeen pitämiseen menevät kulut JOS maksais noi ed. mainitut jäis varmaan jotain 3e tai jotain..