Ja kaunein piirteenne,kun katsotte itseänne peiliin.Vai pelataanko totuus vai tehtävä peliä?
Mikä on teidän rumin
ajatelkaa itseänne
25321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Rumin on tosi huono iho ja kaunein ehkä hiukset...
Kauneinta minussa on silmäni ja ruminta,se loppu muu mitä jää jäljelle :))
Ulkoisesti olen kaunis kuin kenialainen vuorikauris, sisältä vain silkkaa sakkaa.
Anteeksi.
Suora hammasrivistö on kauneinta ja raskausarvet sitä mitä monilla muillakin lapsen saaneilla leideillä.Paitsi kaikille ei kyllä niitäkään tule,taitaa olla geeneissä sekin -
ikävä ja puute vääristäneet naaman norsunv.ituksi. kauneus karissut sisältäkin..vessanpyttyyn
silmät sekä isomela, kaikki tykkää silmistä, mela joillekin liian iso =)
Ei mela voi koskaan olla liian iso, en usko.
Ruminta on ehdottomasti nämä kurjat hiukset. Niiden takia jäin vanhaksipiiaksikin. Nyyh. Kaunista nyt ei ole paljon mikään minussa mutta ehkä kaula on siedettävä.
Kaulasi on kuin kurjella, pitkä ja ylväs. Tosin siitä
lähtee kamala rääkäsy. Meinasin ihan lentää selälleni ja
pakenin paikalta oitis.
Soidinmenoihin kuuluu ääntely.
Tunnen erään Tuula-neidin, hänellä on oikein ihanat hiukset, joita voi kosketella ja aivan loistavat silmät..nyyh.Harmi, ettei niitä hiuksia pääse silittämään, nyyh nyyh nyyh.
sisäinen kauneus hymy ja silmät, ehkä myös hiukset ja pylly ;D siis muiden sanoja lainaten
rumaa on ilmeisesti sit kaikki muu ;D
mitä muuta jää jäljelle? :D
kertoman mukaan kauneinta silmät, hymy, pitkät hiukset.. pepusta tulee myös joskus kehuja. Itse en osaa sanoa mistä tykkäisin itsessäni, näen vain vikoja. Rumin piirre on varmaan kirjavan punoittava couperosa-iho ja helposti tahriintuvat hampaat.
Mussa on kaikki rumaa, ei mitään kaunista
Tykkään hampaistani ja kulmakarvoistani. Rumaa on sitten naamani ja vartaloni suhteellisuus.
Narsistien kerho taas koolla, kaikilla suurentavat peilit naaman edessä mistä saa tutkia joka ainoan kulmakarvan ja näppylän. Tuo naama norsunvitulla oli paras :D
No pelataan totuutta ja tehtävää!
No hampaat vois uusix laittaa, näille silmänalusille jos jokin ihme tapahtuisi ja silikooneihin ois varaa. Muuten kaikki kai ihan jees, hiukset ja peffa ehkä kärkipäässä. Sisäisesti ajateltuna ajatukset yleensä kauniita, miinuksena se että jäävät usein ajatuksen tasolle.
Silmät on mielestäni kaunein ja pidän hiuksistani. Ja nenä sellainen mistä en itse pidä. Se on naiselle aika iso ja pitkä. Mutta olen tottunut siihen. Ei jaksa olla enää niin kriittinen itseään kohtaan. Olisimpa löytänyt tämän asenteen jo nuorempana.
Mun rumin ja kaunein piirteeni ei näy peilistä laisinkaan. Kaunein peilaantuu toisista ihmisistä, ruminta en haluaisi heistäkään peilaantuvan.
rumin on elämänarvet, joita ei kaikki näe ja kauneus......... on katsojan silmässä.
Kauneinta on hiukset ja silmät, ruminta puolestaan reuman runnomat kädet.
Elämänarpia täälläkin, mutta omalla kohdallani sanoisin, että ovat jalostaneet ja antaneet avaraa katsontakantaa sekä ymmärrystä elämään ja ihmisiin. Jaa, paras puoleni lienee silmät ja hiukset. Huonoin ehdottomasti reidet ja iso peppu.
Minussa ei ole mitään ulkoisesti kaunista. Sisimmästä löytyy jotakin kaunista...