Hävisitte! Aika alkaa etsimään uutta työtä, vai miten ajattelitte leipänne maksaa kun ei pikkuvipeillä pysty enää riistämään?
www.om.fi löytyy todisteet Karin häviölle!
Lue tämä Kari Kuusisto
6
220
Vastaukset
- SampsaK
Tämä on loistava uutinen!!
- Go Kari Go!
Mr. Kuluttajaluotto 2012 on valittu. Voittaja löytyy osoitteesta www.kuluttajaluotto.fi
- Sampsan Vastustaja
Kyseessä on ehdotus, eli lakia ei ole vielä missään säädetty!
Milloin ehdotettu laki tulee voimaan ja minkä sisältöisenä, niin sitä ei vielä tiedetä. Vielä ei voi sanoa kuka voitti ja kuka hävisi. - Loppu tuli imulle!
Hei mene kotiis Kusi Kaariston kannattaja. Eiköhän se ole aivan selvää, että työryhmän lakiehdotus nuijitaan sellaisenaan pöytään. Ei eduskunnalla ole halua eikä älyä ryhtyä muuttamaan sitä. Tässä kun kärsii vaan muutama muutenkin itsensä jo lihavaksi imenyt pikavippivamppyyri.
- 18+20
Pitää toivoa etteivät pelkästään korkoihin puutu. Koska ne korot eivät ole se millä ne rahastavat. Muutenkin sitä usean sadan korkoa ei saa periä kuin 180päivää. Kyllä ne suurimmat kulut tulevat käsittely ja perintä kuluista.
- yksinkertainen olet
18 2 on täys debiili.
a) yhdessäkään pikavipissä ei ole satojen prosenttien nimelliskorkoa.
b) korkokatto tulee todelliselle vuosikorolle
= c) mitäs kuvittelisit puututaanko käsittelykuluihin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5371768Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18867- 84863
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101796Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49711- 63705
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2697- 63666
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?66613- 65533