Parktronic-anturi rikki

On käsittömän hinnoittelu , 140 Eur kappale kynnen kokoisesta anturista ja vielä tilattava, maalattava ja asennettava takapuskuriin. Voiko ko. osan korvata toisen merkin varaosalla? (W212 cdi 220)
91666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No tekaise sellainen sitten itse.

Hauskoja vehkeitähän tuollaiset on, pian kai tulee automaattiohjauskin. Käynyt mielessä opetella autolla ajamista siltä varalta, että jokin elektroniikkahilputin menee rikki, ne nimittäin menee rikki jokatapauksessa. Tuollaisella automaattiparkilla voi kyllä säästyä joiltakin parkkikolareilta, mutta tosiaankin, mitäs sitten jos se ei toimikkaan ja kuski ei osaa ajaa itse?

Äänestä

mitä sitte jos ei osaa ajaa mutta merkkivalo palaa ruudussa.

Äänestä

Selvitä varaosan numero ja joku valmistaja. Haetaan sitten sille paras "nettihinta". Lähes varmasti käy myös jonkun toisen vastaavan ikäluokan mersun anturi.

Äänestä
  • Aloittaja

    Alle 30 Euron hintaisia on tilattavissa. Kiitos vinkistä.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Käyttökelpiosia osotteita. Kiitos

    Äänestä


arvaa vaan lähteekö monta tilausta tuonne

on noi anturit vaan surkeen laadukkaita

kl:ssa maksaa 70

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekkahakuli kirjoitti:

On käsittömän hinnoittelu , 140 Eur kappale kynnen kokoisesta anturista ja vielä tilattava, maalattava ja asennettava takapuskuriin. Voiko ko. osan korvata toisen merkin varaosalla? (W212 cdi 220)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu