Mä haluun sun kanssa koko paketin...

musta olis tähän

Jos sä "oisit" mun,ehkei siitä mitään tuliskaan. Ehkei me saatais arkea toimimaan,kun on niitä lapsiakin. Jaksettaisko me myös järjestää aikaa toisillemme tai olishan sitä silloin,kun lapset on ex puoliskolla. Ei meillä olis rahaa,pienet asunnot. Mutta tiedätkö mä lähtisin tohon kaikkeen mukaan heti,arkeen ja elatusmaksuihin ja muuhun. Oletko sä valmis siihen,mä olisin jos sä uskallat...

16

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olisiko

      En tiedä onko tää mulle, mutta mä olisin valmis yrittämään. Hänestä en taas tiedä tai usko.

    • Tumpelo

      Muru, näistä en täällä puhu, mutta olen mä tosissani. Nice try, mä olen vähän hidas liikkeissäni ja ujo, tuli vähän puskista, en tajunnut. En tiedä, saataisko toimimaan, mistä me mitään voidaan etukäteen tietää. Palataan myöhemmin, kultakalat odottaa.

      • Ed

        Tosin ei tainnut edes olla mulle, jee tätä palstaa


    • Mietin..........

      Onko sulla lapsia?

      • musta olis tähän

        Keneltä kysyit? Alottajalla yksi lapsi. Toisella osapuolella kaksi.


    • Henk.koht?!

      Lapset vain on ja pysyy.. Ja miks ei aikaa ois, valhonhan minä yksinkin jo yömyöhään, jos olisit seurassa voiin ajan käyttää huomattavasti mukavammin :)

      • Tumpelo

        Tai vaikka Ikävä-palstalla vierekkäin soffall :-D


    • ensin pitää tavata

      Ei kai sitä nyt uskalla vieraiden kanssa mihkään ryhtyä,jos ei kasvojakaan ole nähny

    • onkohan hänellä

      lapsia? Unohtaminen olisi mulle siinä tapauksessa hyvin helppoa..

    • teeeeeeeeeeee

      Siis miten ihmeessä tää on ajateltu. Tulkatkaa tyhmälle. Oot valmis elatusmaksuihin ? Siis haluat vaan lapsen sen jonkun kanssa ? Mut et muuta ? asutte erillään jne. mitä ihmeen järkee ja vielä vähemmän viatonta lasta sekoittaa asiaan.

      • selkenikö asia

        Haloo. EI. Lapset nyt on "valmiina". Tällä hetkellä 2 asuntoa. Yhdessä tietenkin pitäis arkea pyörittää.


    • sairas paskiainen

      Lapset on kaiken pahan alku ja juuri,ihan kopioita omista pas-koista vanhemmista.Eihän se tietenkään lasten vika ole,jos vanhemmat ovat olleet vastuuttomia.

    • joku t

      kyllä mulle ainaki yks yh-mamma kelpais...

      • 206

        Nyt kyllä harmittaa.


      • ed.
        206 kirjoitti:

        Nyt kyllä harmittaa.

        no mikä nyt niin?


    • sydämmensä menettäny

      Varmaan olis syytä kysyä ihan suoraan -eikä näin palstalla...
      Varmaan olis syytä selvittää mitä toinen ajattelee ja tuntee ihan oikeesti -tehdä ratkaisuja vasta sitten. Jos on oikeita tunteita ja tahtoa -niin miksei asiat luonnistuis?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      940
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe