Väyrysen hallituksen ministerilista?

Tulossa on.

Väyrysen hallituksen ministerit ja puolueet - VALISTUNEITA arvauksia pliis.
23132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Hallitusohjelma ratkaisee puolueet ja puolueet ministerinsä.

Äänestä

Ei tullut Väyrylästä kansanedustajaa, ei tullut Väyrylästä ulkoministeriä, ei päässyt Väyryrylä kolmannelakaan kertaa presidentinvaalin toiselle kierrokselle, ei tule Väyrylästä Suomen Kepuleimain puolueen vetäjääkään. Ikuinen luuseri on Väyrylä.

Äänestä
  • Eikö Väyrynen ole muka kertaakaan onnistunut? Jos luuseri on tuollainen kuin Väyrynen, ei olisi mikään onnettomuus olla luuseri - kohta suurimman puolueen puheenjohtaja ja Suomen pääministeri.

    Äänestä

  • Ihme mäkättäjä! kirjoitti:

    Eikö Väyrynen ole muka kertaakaan onnistunut? Jos luuseri on tuollainen kuin Väyrynen, ei olisi mikään onnettomuus olla luuseri - kohta suurimman puolueen puheenjohtaja ja Suomen pääministeri.

    Missä Väyrynen on onnistunut? Kerro hänen poliittiset ansionsa ja meriittinsä, eli ne jotka mielestäsi nostavat hänet muiden yläpuolelle.

    Äänestä

Jalasmökistään muistamme Väyrysen parhaiten.

Äänestä
  • Se on todellakin lähes ainoa "saavutus", josta Väyrynen muistetaan.

    Kokeilkaa vaikka: kysykää kadulla kulkevilta ihmisiltä, että mistä teoista muistatte Väyrysen. Aivan varmasti vastaukseksi tulee jalasmökki, takinkäännöt, eu-hidastelu, kananmunat, "pressamuki" joka kuvastaa itserakkautta, jne. Yhtään merkittävää tekoa tai onnistumista ei tiedä kukaan.

    Äänestä

Luuseri on kyllä toinen Paavo eli Lipponen. Hän sai ansaitsemassa lopun -kansan naurun.

Äänestä

Kaikki Paavot ovat luusereita. Mutta mikä on luusereiden luuserijärjestys? Väyrynen johtaa selväsi, Lipponen ymmärsi ilmeisesti luovuttaa viime tappioonsa, mutta Jalasmökki ei!

Äänestä
  • ei ole mikään luovuttajatyyppi. Sehän on nähty, ettei Paavo Väyrynen luovuta koskaan. Sellaisia suomalaisen sisun ilmentymiä maamme tarvitsee - varsinkin johtotasolla. Siksi Paavo Väyrynen sopii parhaiten Suomen suurimman puolueen puheenjohtajaksi ja pääministeriksi.

    Äänestä

Emme hyväksy Paavo Väyrystä Kansallisen Kokoomuksen puheenjohtajaksi. Eivät taida ottaa uutta Paavoa myöskään Sos.Demien johtajaksi ja kyllä Soini hoitaa vielä Perussuomalaistenkin johtamisen, eikä Vihreätkään ole vaihtamassa johtoaan.

Ellei Väyrynen ole looseri niin on ainakin ikuinen häviäjä ja kehäraakki.

Äänestä
  • Seuraavassa hallituksessa Katainen on pääministeri Väyrysen nöössipoika. Kun Väyrynen on hallituksen pomona, Kokoomuksen harrastama vastuunsiirto toisille ei onnistukaan. Jokainen hallituksen ministeri joutuu itse vastaamaan tekemisistään.

    Äänestä

Väyrysellä on täysin epärealistinen kuva omista mahdollisuuksistaan ja kannatuksestaan. Hän uskoo itse vuorenvarmasti voittavansa jokaisen kisan, johon ensimmäisenä ilmoittautuu. Suhteellisuudentajun puutosta osoittaa myös se, että hän julistaa voittoaan itsevarmana etukäteen varautumatta lainkaan siihen, että joku muukin voi voiton viedä. Tappion jälkeen hän on heti valmis seuraavaan kisaan ja uskoo, että koko Suomen kansan, Euroopan, ellei vallan maailman etu vaatii hänen asettautumistaan ehdolle ja valituksi kyseiseen tehtävään.

Mikähän diagnoosi tällaista kuvaisi? Jahas, Wikipedia sanoo sitä megalomaniaksi.

Äänestä

Joo se Väyrynen ansaitsee hyvät rahat Kepun maksaessa kaikki matkustamiseen liittyvät kulut ja tollot eläkeläisukot ostavat mukit järjettömään hintaan. Liekö Jalasmökkiväyrynen maksanut verot näistä kaikista ym .saamistaan tuloista?

Väyrynen on jo aikoja sitten siirretty puolueensa sivuraiteelle.

Miten muuten Suomen pienimmästä oppositiopuolueesta voisi tulla mitään?

Äänestä
  • ..kun huomaat, että Väyrystä tulee joka tuutista.

    PÄÄMINISTERI Väyrynen tarttuu tarmokkaasti maton alle lakaistuihin ongelmiin ja ratkaisee ne. Niin niitä asioita hoidetaan eikä panemalla pää pensaaseen niin kuin kuin tämä Kataisen poppoo.

    Äänestä

  • ole liikaa maksettu kun ottaa huomioon miten ison palveluksen Paavo Väyrynen onpuolueelleen tehnyt. Mukit sitäpaitsi keksi Väyrynen itse ja niiden myynnillä saatiin Keskusta kuiville.

    KIITOS PATE koko Keskustan puolesta. Olet ihana jätkä, sanovat naisetkin.

    Äänestä

  • Ei senttiäkään.. kirjoitti:

    ole liikaa maksettu kun ottaa huomioon miten ison palveluksen Paavo Väyrynen onpuolueelleen tehnyt. Mukit sitäpaitsi keksi Väyrynen itse ja niiden myynnillä saatiin Keskusta kuiville.

    KIITOS PATE koko Keskustan puolesta. Olet ihana jätkä, sanovat naisetkin.

    Keskusta mukipuolue? Keskusta on saatu siis kuivilleen mukeilla. Ei kat nyt sentään, jos näin olisi käynyt niin kait se olisi maataloustuilla eikä mukeilla.

    Muki = Kepu

    Äänestä

  • Voit yllättyä kirjoitti:

    ..kun huomaat, että Väyrystä tulee joka tuutista.

    PÄÄMINISTERI Väyrynen tarttuu tarmokkaasti maton alle lakaistuihin ongelmiin ja ratkaisee ne. Niin niitä asioita hoidetaan eikä panemalla pää pensaaseen niin kuin kuin tämä Kataisen poppoo.

    Varmaan maailman tyhmin heppu; työntämässä itseään aina vaan uusiin (joka tuuttiin) häviäjän rooleihin. On se kyllä tosi ikävää, että kukaan ei ymmärrä Väyrysen suurta pätevyyttä. Lie nyt kokonaan seonnut kun ryömii maton alla ongelmia ratkaisemassa.

    Katainen tekee hyvää työtä ja korjaa kepukauden virheitä panematta päätä pensaaseen. Muistakaapa miten toimivat Telefaxjäättemäki, Muistivahanen ja Jakkkiviniemi. Ottivat Lipposen jälkeen lisää velkaa 75 tuhatta miljoonaa euroa! Siinä riittää tarpeeksi nykiselle ja tuleville hallituklsille korjattavaa ja veronmaksajille vyökiristystä. Että kehtasittekin ostaa äänestäjä velkarahalla.

    Äänestä

Saisiko ylioppilaista kasattua hallituksen.

Äänestä

Kehäraakki joutaa taas mennä.

Äänestä

MINISTERILISTA:

Pääministeri: Minä
Valtiovarainministeri: Minä
Ulkoministeri: Minä
Puolustusministeri: Minä
Sisäministeri: Minä
jne...

Siinä se lista nyt sitten on. Päteviä ja mukiinmeneviä miehiä kaikki tyynni!

Äänestä

Hei Väyrynen, USA:n presidentinvaalit lähestyvät!

Äänestä

Väyrynen on jälleen puolueemme häirikkönä, vaikka jo eläkkeelle lähetimme kunniapuheenjohtajaksi nimittämällä.

Äänestä

Avauksen otsikko on väärin. Siinä pitäisi lukea Väyrysen kiukuttelulista.

Listan ensimmäinen kiukuttelu, muut voivat jatkaa listaa:

Väyrynen kiukutteli kepun pj-kokouksessa, kun ei saanutkaan pj:n titteliä itselleen. Syyllinen Väyryseen häviöön oli mikäpä muu kuin media... Tajuttuaan hävinneensä Väyrynen lähti hotellihuoneeseensa "kun sinne oli unohtunut jotain"...

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201006120164638_uu.shtml

http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/vayrynen-pakeni-kaunisto-nousi/

Erään tuon ajan lehtijutun mukaan tappiosta kiukkuinen Väyrynen sanoi lähteneensä hotellihuoneeseen koska hän oli unohtanut sinne jotain... :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pol.anal. kirjoitti:

Tulossa on.

Väyrysen hallituksen ministerit ja puolueet - VALISTUNEITA arvauksia pliis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu