Tulossa on.
Väyrysen hallituksen ministerit ja puolueet - VALISTUNEITA arvauksia pliis.
Väyrysen hallituksen ministerilista?
23
132
Vastaukset 23
- jompe
Hallitusohjelma ratkaisee puolueet ja puolueet ministerinsä.
- luuseri Väyrylä
Ei tullut Väyrylästä kansanedustajaa, ei tullut Väyrylästä ulkoministeriä, ei päässyt Väyryrylä kolmannelakaan kertaa presidentinvaalin toiselle kierrokselle, ei tule Väyrylästä Suomen Kepuleimain puolueen vetäjääkään. Ikuinen luuseri on Väyrylä.
- Ihme mäkättäjä!
Eikö Väyrynen ole muka kertaakaan onnistunut? Jos luuseri on tuollainen kuin Väyrynen, ei olisi mikään onnettomuus olla luuseri - kohta suurimman puolueen puheenjohtaja ja Suomen pääministeri.
- JalasmökkiäEiLasketa
Ihme mäkättäjä! kirjoitti:
Eikö Väyrynen ole muka kertaakaan onnistunut? Jos luuseri on tuollainen kuin Väyrynen, ei olisi mikään onnettomuus olla luuseri - kohta suurimman puolueen puheenjohtaja ja Suomen pääministeri.
Missä Väyrynen on onnistunut? Kerro hänen poliittiset ansionsa ja meriittinsä, eli ne jotka mielestäsi nostavat hänet muiden yläpuolelle.
- väyryjalas
Jalasmökistään muistamme Väyrysen parhaiten.
- Kuka se on??
Se on todellakin lähes ainoa "saavutus", josta Väyrynen muistetaan.
Kokeilkaa vaikka: kysykää kadulla kulkevilta ihmisiltä, että mistä teoista muistatte Väyrysen. Aivan varmasti vastaukseksi tulee jalasmökki, takinkäännöt, eu-hidastelu, kananmunat, "pressamuki" joka kuvastaa itserakkautta, jne. Yhtään merkittävää tekoa tai onnistumista ei tiedä kukaan.
- Pelle Lipponen
Luuseri on kyllä toinen Paavo eli Lipponen. Hän sai ansaitsemassa lopun -kansan naurun.
- Luuserijärjestys
Kaikki Paavot ovat luusereita. Mutta mikä on luusereiden luuserijärjestys? Väyrynen johtaa selväsi, Lipponen ymmärsi ilmeisesti luovuttaa viime tappioonsa, mutta Jalasmökki ei!
- Paavo Väyrynenpä
ei ole mikään luovuttajatyyppi. Sehän on nähty, ettei Paavo Väyrynen luovuta koskaan. Sellaisia suomalaisen sisun ilmentymiä maamme tarvitsee - varsinkin johtotasolla. Siksi Paavo Väyrynen sopii parhaiten Suomen suurimman puolueen puheenjohtajaksi ja pääministeriksi.
- kehäraakki se on
Emme hyväksy Paavo Väyrystä Kansallisen Kokoomuksen puheenjohtajaksi. Eivät taida ottaa uutta Paavoa myöskään Sos.Demien johtajaksi ja kyllä Soini hoitaa vielä Perussuomalaistenkin johtamisen, eikä Vihreätkään ole vaihtamassa johtoaan.
Ellei Väyrynen ole looseri niin on ainakin ikuinen häviäjä ja kehäraakki.- Sepäs nähdään
Seuraavassa hallituksessa Katainen on pääministeri Väyrysen nöössipoika. Kun Väyrynen on hallituksen pomona, Kokoomuksen harrastama vastuunsiirto toisille ei onnistukaan. Jokainen hallituksen ministeri joutuu itse vastaamaan tekemisistään.
- keittiöpsykiatri
Väyrysellä on täysin epärealistinen kuva omista mahdollisuuksistaan ja kannatuksestaan. Hän uskoo itse vuorenvarmasti voittavansa jokaisen kisan, johon ensimmäisenä ilmoittautuu. Suhteellisuudentajun puutosta osoittaa myös se, että hän julistaa voittoaan itsevarmana etukäteen varautumatta lainkaan siihen, että joku muukin voi voiton viedä. Tappion jälkeen hän on heti valmis seuraavaan kisaan ja uskoo, että koko Suomen kansan, Euroopan, ellei vallan maailman etu vaatii hänen asettautumistaan ehdolle ja valituksi kyseiseen tehtävään.
Mikähän diagnoosi tällaista kuvaisi? Jahas, Wikipedia sanoo sitä megalomaniaksi. - ihmetystä riittää
Joo se Väyrynen ansaitsee hyvät rahat Kepun maksaessa kaikki matkustamiseen liittyvät kulut ja tollot eläkeläisukot ostavat mukit järjettömään hintaan. Liekö Jalasmökkiväyrynen maksanut verot näistä kaikista ym .saamistaan tuloista?
Väyrynen on jo aikoja sitten siirretty puolueensa sivuraiteelle.
Miten muuten Suomen pienimmästä oppositiopuolueesta voisi tulla mitään?- Voit yllättyä
..kun huomaat, että Väyrystä tulee joka tuutista.
PÄÄMINISTERI Väyrynen tarttuu tarmokkaasti maton alle lakaistuihin ongelmiin ja ratkaisee ne. Niin niitä asioita hoidetaan eikä panemalla pää pensaaseen niin kuin kuin tämä Kataisen poppoo. - Ei senttiäkään..
ole liikaa maksettu kun ottaa huomioon miten ison palveluksen Paavo Väyrynen onpuolueelleen tehnyt. Mukit sitäpaitsi keksi Väyrynen itse ja niiden myynnillä saatiin Keskusta kuiville.
KIITOS PATE koko Keskustan puolesta. Olet ihana jätkä, sanovat naisetkin. - Mukipuolue?
Ei senttiäkään.. kirjoitti:
ole liikaa maksettu kun ottaa huomioon miten ison palveluksen Paavo Väyrynen onpuolueelleen tehnyt. Mukit sitäpaitsi keksi Väyrynen itse ja niiden myynnillä saatiin Keskusta kuiville.
KIITOS PATE koko Keskustan puolesta. Olet ihana jätkä, sanovat naisetkin.Keskusta mukipuolue? Keskusta on saatu siis kuivilleen mukeilla. Ei kat nyt sentään, jos näin olisi käynyt niin kait se olisi maataloustuilla eikä mukeilla.
Muki = Kepu - tyhmeliinit
Voit yllättyä kirjoitti:
..kun huomaat, että Väyrystä tulee joka tuutista.
PÄÄMINISTERI Väyrynen tarttuu tarmokkaasti maton alle lakaistuihin ongelmiin ja ratkaisee ne. Niin niitä asioita hoidetaan eikä panemalla pää pensaaseen niin kuin kuin tämä Kataisen poppoo.Varmaan maailman tyhmin heppu; työntämässä itseään aina vaan uusiin (joka tuuttiin) häviäjän rooleihin. On se kyllä tosi ikävää, että kukaan ei ymmärrä Väyrysen suurta pätevyyttä. Lie nyt kokonaan seonnut kun ryömii maton alla ongelmia ratkaisemassa.
Katainen tekee hyvää työtä ja korjaa kepukauden virheitä panematta päätä pensaaseen. Muistakaapa miten toimivat Telefaxjäättemäki, Muistivahanen ja Jakkkiviniemi. Ottivat Lipposen jälkeen lisää velkaa 75 tuhatta miljoonaa euroa! Siinä riittää tarpeeksi nykiselle ja tuleville hallituklsille korjattavaa ja veronmaksajille vyökiristystä. Että kehtasittekin ostaa äänestäjä velkarahalla.
- merkanni ei yo
Saisiko ylioppilaista kasattua hallituksen.
- Kehäraakki V.
Kehäraakki joutaa taas mennä.
- Minä itte.
MINISTERILISTA:
Pääministeri: Minä
Valtiovarainministeri: Minä
Ulkoministeri: Minä
Puolustusministeri: Minä
Sisäministeri: Minä
jne...
Siinä se lista nyt sitten on. Päteviä ja mukiinmeneviä miehiä kaikki tyynni! - USA:n pressaksi!
Hei Väyrynen, USA:n presidentinvaalit lähestyvät!
- Sotkee kaiken.
Väyrynen on jälleen puolueemme häirikkönä, vaikka jo eläkkeelle lähetimme kunniapuheenjohtajaksi nimittämällä.
- Otsikko väärin
Avauksen otsikko on väärin. Siinä pitäisi lukea Väyrysen kiukuttelulista.
Listan ensimmäinen kiukuttelu, muut voivat jatkaa listaa:
Väyrynen kiukutteli kepun pj-kokouksessa, kun ei saanutkaan pj:n titteliä itselleen. Syyllinen Väyryseen häviöön oli mikäpä muu kuin media... Tajuttuaan hävinneensä Väyrynen lähti hotellihuoneeseensa "kun sinne oli unohtunut jotain"...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201006120164638_uu.shtml
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/vayrynen-pakeni-kaunisto-nousi/
Erään tuon ajan lehtijutun mukaan tappiosta kiukkuinen Väyrynen sanoi lähteneensä hotellihuoneeseen koska hän oli unohtanut sinne jotain... :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46687
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470