Mistä saisi ostettua suhtkoht halvan (alle 100€) yhden hengen miniteltan joko verkkokaupasta tai Helsingissä sijaitsevasta myymälästä?
Teltta saisi olla mahdollisimman matala, mutta johon mahtuu kuitenkin nukkumaan. Ei tarvi olla todella kestävä, vettää hylkivä tai mikään merkkituote muutenkaan, kunhan toimii.
1 hengen minitelttoja?
7
591
Vastaukset
- Telttailijatar
Varustelekassa on ainakin myynnissä n. 80 eurolla, katso heidän verkkokaupastaan. Ei tosin ole kovin kevyt, mutta ajaa varmasti asiansa. Minulla on vastaava "merkkituote". Usealla Lapinreissulla oli mukana.
- p
Osta army sadeviitta, siihen telttakaaret ja hops miniteltta on valmis.
- onhan..
noita Kesportin liikkeesssä.Kai siellä Kesport Hesassa löytyy.Alkaa 50 egestä ja syksyllä myyät lopu puoella hinnalla
- osta...
keytpeite.parilla egellä on keyt ja vahva.voi käyttää sadeviittana kävellessä
- tt
kevytpeite kahisee tarpeettomasti, se armeijan sadeviitta telttakaarilla on kompaktein vaihtoehto.
- hammocks
http://www.youtube.com/watch?v=b55l8Z6wr0w
tuossa malli sadeviitateltasta.
itse suosin mieluummin riippumattoa ja siihen tarpia. - hammocks
http://www.varusteleka.fi/product/sadevaatteet/hollantilainen-sadeviitta-dpm-kaytetty/_3120LGZXV
Tuon ostin itse, vaikuttaa varsin sopivalle myös siihen minitelttaprojektiin jota aloittaja kyseli.
Kestävä, tarpeeksi isokokokoinen ja siihen on integroitu pakkauspussi. Sadeviitan vuoren kanssa käy myös makuupussiksi lämpimille keleille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1531891- 1711680
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691568Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241373Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys961298Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c731007Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1481004- 99984
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr192899Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud220831