Naisten logiikka

Naisten logiikka on hyvin yksinkertainen

Syytä toista niistä asioista mitä itse olet tehnyt.

Esimerkki 1

Esiinny tilassa 1

Syytä toista tilan 1 harjoittamisesta
5229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Häh?

Äänestä

Tuo oli narsistin logiikkaa ei naisen. Nainen haluaa yleensä selvittää asiat ja mies tahtoo kiemurrella niistä ulos. Miehet ovat kierompia kuin naiset. Naisilla on sellainen kuva, että miehet ovat rehellisempiä ja suorempia kuin naiset, mutta totuus on, että miehet osaavat salata ja pimittää ja kieroilla yhtä hyvin ettei paremminkin kuin naiset. Naiset luottavat miehiinsä enemmän ja uskovat heitä, mutta harva mies on naisen luottamuksen arvoinen.

Äänestä
  • Kyllä se voi olla narsistinaisen logiikkaa parhaimmillaan.

    Äänestä

Hienoa että joku mies uskaltaa tunnustaa tuon.
Puhut vähän, mutta asiaa... =)

Äänestä

Eikä toi ole miehen logiikkaa myös --suoraan asiaan ,eli syy löytyy heti naisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Psykoanalyytikko kirjoitti:

Naisten logiikka on hyvin yksinkertainen

Syytä toista niistä asioista mitä itse olet tehnyt.

Esimerkki 1

Esiinny tilassa 1

Syytä toista tilan 1 harjoittamisesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu