Sara Errani - Julia Görges (2,20) ***** Arvioin tämän viiden tähden huippukohteeksi ja aion panostaa todella roimalla kädellä!!!
Julia Görges on hurjan hyvä pelaaja. Mielestäni hän on yksi lupaavimmista pelaajista ja potentiaalinen top5- pelaaja. Hän lyö todella räjähtävästi molemmilta puolilta ja voittaa hyvänä päivänään kenet tahansa. Myös syöttö on hyvä. Pienoinen heikkous on liike, joka ei ole aivan maailman huippua. Massa-alusta sopii hänelle erinomaisesti, massalla hänellä on enemmän aikaa jaella kovia pommejaan. Hänen turnausvoittonsakin ovat tulleet massakentiltä.
Sara Errani kuuluu Italian tasavahvaan naiskaartiin mutta hän ei ole semmoinen raudanluja shotmaker kuin Julia Görges. Hänenkin suosikkialustansa on massa ja hän on ihan hyvä pelaaja mutta en yksinkertaisesti asettaisi missään oloissa häntä tämän ottelun suosikiksi.
Ainoastaan katastrofaalinen virhesuma voi kaataa Görgesin. Hänen peliinsä kuuluvat ajoittaiset virheet, mutta hän osaa elää ja voittaa niiden kanssa. Niin huonoa päivää en usko hänellä tänään olevan että hän virheillään tämän häviäisi.
Görges on myös naistenniksen kuumimpia kissoja, mutta sillä ei ole merkitystä vedonlyönnin kannalta=) Tämä on muuten vaan erinomainen kohde.
PÄIVÄN SUPERVIHJE!
twisting-doc
6
188
Vastaukset
- Sika-Sika
Sun piti mainita että palasit pitkän tauon jälkeen vihjaamaan. Nyt kun kerta olet täällä koko ajan ollut niin voisit paljastaa millä nimimerkeillä olet postaillut.
- Reading again
Kiitos vinkistä. Naistennispelaajien scouttaaminen on vähän vaikeaa kun ajatus rupee harhailemaan ihan muissa jutuissa kuin itse tenniksessä. Goerges todellakin on aika herkku pakkaus ja toivottavasti myös voittaa koska peesasin vihjeesi.
- Bananaman
Hi twisting-doc.
You make me nervous!!!!!!!!!!! - Sika on se kova
Twistarille kysymys... Kuinka kovaa twistaat?
- lortto
paska vihje oli
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa552547Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava631682SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän71650Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2631525Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --81518Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue251208Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.241051Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411012RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041002Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?78964