Onko tänään kuppipäivä? No onko? No?
Tietysti on! Ainakin täällä kiskotaan tänään brandya, olutta ja viiniä pahimpaan janoon ja sitten suunnataan kylille jos vielä kykenee :)
Railakasta perjantaita kaikille viinan ystäville!
Rakkaat ystävät!
6
65
Vastaukset
- SairasihminenST
Samoin! Eilen ja myös toissapäivänä oli kuppipäivä! Jos haluat pelastua pahalta darralta, luota muhun. Eilen join siihen pisteeseen asti että aattelin huomenna aamulla olevan huono-olo. No otin neuvosta vaarin ja joka alkoholiannoksen välissä join lasin vettä. Kun lopetin alkoholin juomisen, join sen jälkeen varmaan yli litran vettä. Suosittelen kokeilemaan! Varmuudeks otin vielä 2 aspiriinia, täydellinen yhdistelmä! Krapulaa ei ollut !=)
- SairasihminenST
Ps. Tästä alkaa siis loputon putki! :)
- Reijo Räiskäle
Diapameilla lähtee krapsa pois :-)
- Kylmät kädet
Reijo Räiskäle kirjoitti:
Diapameilla lähtee krapsa pois :-)
Tuo on tie kadotukseen! Kunnon mies ei ota krapulaan edes aspiriinia.
- perseenhaju
Ei pysty ryyppään nyt, köyhän on pakko lähtä tienaamaan rahaa uutta ryyppykertaa varten
- Kylmät kädet
Kolmas Nobe menossa. Hyvää perjantai kolmattatoista kaikille kolleegoille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668