1. Lyhyt matka, jonka tärkeys korostuu kalliiden polttoaineiden aikakaudella.
2. Renkaat saa heti alle paikanpäällä, eli niiden hankkimisesta ei tarvitse tehdä hankalaa.
3. Tasapainoon saaminen on helppoa, koska renkaiden myyjä on vastuussa ja tarvittaessa rengas vaihdetaan toiseen (pelkkä asennusliike ei ole vastuussa renkaiden valmistusvioista johtuvista tasapaino-ongelmista).
4. Mahdolliset takuuasiat on helpointa hoitaa myyjäliikkeen kanssa. Nettikauppojen kanssa reklamointi on hankalaa ja työlästä. Ja hidasta - saattaa olla jo syksy ennen kuin ehjä kesärengas tulee.
5. Hinta. Kaikki em. tekijät huomioonottaen kuluttajalle tulee halvimmaksi ja turvallisimmaksi ostaa renkaat paikalliselta yrittäjältä, joka kantaa vastuun ongelmatilanteissa.
5 syytä ostaa renkaat lähikaupasta
uutta kumia
0
141
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135